Altcoin HaberleriHaberler

Bu Suşi Restoranı Shiba Inu ile Ödeme Yapanlara %30 İndirim Fırsatı Sunuyor

Paraguay’ın başkenti Asunción’da bulunan bir suşi restoranı, Instagram sayfasında bugün yaptığı duyuruya göre Shiba Inu kripto para birimini kabul etmeye başladı. 

Hattori Sushi & Drinks restoranı buna ek olarak, Kasım ayı boyunca SHIB ile ödeme yapan müşterilere %30 indirim sunacağını ifade etti.

Bu tür gelişmeler, daha fazla alıcı çekmek ve popüler kripto para biriminin benimsenmesini teşvik etmek için yapılıyor. Temmuz ayında, Utah’tan bir Dogecoin hayranı, kendisine orijinal köpek parasıyla ödeme yapacak olanlara evinde %10 indirim teklif etti.

Kripto para meraklısı milyarder Mark Cuban‘ın sahibi olduğu profesyonel basketbol takımı Dallas Mavericks de Ağustos ayında DOGE’yi ödeme yöntemi olarak kullandığı için daha ucuz bilet ve ürünler sunarak Dogecoin için bir tanıtım kampanyası düzenledi.

Paraguay’ın kripto para yasası

Haziran ayında Paraguaylı milletvekili Carlos Rejala, bazılarının Bitcoin’i yasal ödeme aracı haline getirdiğine inandığı tasarısıyla manşetlere çıktı.

Ancak politikacı daha sonra, mevzuatın El Salvador tarzı bir kripto baskısı yapmak yerine kripto para ticareti, madencilik ve diğer faaliyetleri düzenlemeyi amaçladığını açıkladı.

Temmuz ayında sunulan yasa tasarısı, Bitcoin savunucularının üzüntüsüne karşı dijital varlıkların yasal ödeme aracı olmadığını açıkça belirtiyor.

Ancak geçen ay Rejala, 2023’te Bitcoin’i resmi para birimi olarak benimseme vaadiyle kripto destekçilerine kur yaparak başkanlık seçimini duyurdu.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Paylaş
Bağlantıyı kopyala