HaberlerKripto Para Haberleri

Bu Ethereum projesi, NFT metaverse Decentraland’a ‘sanal yaşam tarzları’ getiriyor

Metaverse‘i Universe Boson Protocol ile bağlamanın önünde devasa bir görev var, ancak takipçiler DRESSX, MetaFactory ve diğerleri gibi etiketler için büyüdükçe en iyi sanal tasarımcılardan bazılarının moda tasarımlarını çevrimdışı hale getirmek kaçınılmaz görünüyor.

Boson Protokolü, ticareti güçlendirmek için zaten akıllı sözleşmeler kullanıyor. Kullanıcılar yeni portalları ile hem metaverse hem de fiziksel olarak ürün satın alabilir veya kazanabilir. Bozon taahhüdü NFT‘leri olarak belirtilmiş öğeler ve bu NFT’lerin fiziksel mallar veya hizmetler için kullanılmasına izin verir.


Fiziksel malları NFT olarak satmak, NFT dünyasında olası bir ilerleme gibi görünüyor. Artık sanal kişiliklerini sergilemek isteyen koleksiyoncular ve avatarlar için yeni oyuncaklar olarak güçlendirilen giyilebilir ürünlerle, neden bu öğeleri çevrimdışı hale getirmiyorsunuz ve kullanıcıların fiziksel ürünleri metaverse’de sorunsuz bir şekilde satın almasına izin veriyorsunuz.

Decentraland’deki NFTverse’in İçinde

Bu yeni köprülü dünyada ilk hangi endüstri gelişecek? Bunu zaman gösterecek ama görünüşe göre moda çok büyük bir rol oynayacak. Bu yılın başlarında Boson Protocol, ünlü moda markası Dolce & Gabbana‘nın bir dizi dijital ve fiziksel deneyimi olan The Glass Suit’i satın aldı.

Bu, Boson’un meta veri tabanındaki ticaret alanında nereye yöneldiğinin açık bir işaretiydi. Bu koleksiyona yatırım yaparak metaverse içinde tüketicilik etrafındaki sohbet açıldı ve o zamandan beri giyilebilir markalar ve dijital moda arenasına giren teknolojilerde bir akın oldu.

Markalar için yeni bir pazara girme ve mevcut kreasyonlara ekstra değer katma fırsatı göz ardı edilemeyecek kadar cazip.

Birçok yönden yeni merkezi olmayan dünyada ticareti ilk benimseyen metaverse ve kripto toplulukları için, sanal olarak satın alınabilen ve fiziksel olarak giyilebilen yeni özel droplara ve markalara erişim, metaverse ile evren arasındaki çizgileri daha da bulanıklaştırıyor.

Markaların meta veri tabanında kendileri için bir ev inşa etmelerine izin vermek, tüm ekosisteme katkıda bulunacaktır. Yarattığımız versiyonumuz sadece hayal gücümüzle sınırlı olduğundan, bu görsel temsillerin fiziksel dünyada da gerçekleştiğini görmek ilginç olacaktır. Yerleşik markaların meta evrende bu keşfedilmemiş sularda gezinmesini izlemek canlandırıcı ve büyüleyici.

Boson Protocol, bir dizi metaverse’de başlatmayı planlıyor, ilk konum, merkezi olmayan bir 3D sanal gerçeklik platformu olan Decentraland olacak. Şirket, 10 milyon dolarlık özel yatırım topladı ve yakın zamanda 25,8 milyon dolarlık bir kitle fonlaması kampanyasını tamamladı.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Paylaş
Bağlantıyı kopyala