Kripto Para HaberleriHaberler

BroadbandTV Corporation’daki (BBTV) içerik oluşturucular yakında kripto parayla ödeme alabilecekler

BBTV kısa süre önce, içerik oluşturucuların Bitcoin ( BTC ), Ethereum ( ETH ) ve USD Stablecoin ( USDC ) ile ödeme almalarını sağlayan bir ödeme çözümü olan Pay to Crypto’yu duyurdu.

Yeni başlatılan çözümle, içerik oluşturucuların yalnızca bir kripto varlığı seçmeleri ve uyumlu bir cüzdan adresi sağlamaları gerekiyor. Ardından BBTV kazançlarını doğrudan alabilecekleri ifade edildi.

Bazı içerik oluşturucular için doğrudan kripto olarak ödeme almak büyük bir avantajdır. Duyuruda içerik yaratıcısı Joseph Hogue, “Doğrudan kripto para biriminde ödeme almak, bankamdan farklı cüzdanlara yapılan çoklu transferlere kıyasla bana zaman kazandırıyor ve minimum ücretle tasarruf sağlıyor” diyerek sevincini dile getirdi.

BBTV başkanı ve CEO’su Shahrzad Rafati‘ye göre, kripto ödemelerini entegre etme hareketi, yaratıcıların ilgisine bir yanıt olarak ortaya çıktı. Rafati, “Yaratıcılar Web3 devrimine girme konusundaki ilgilerini gerçekten dile getirdiler ve bu yolda öncülük etmekten gurur duyuyoruz” dedi.

Firma, YouTube gibi platformlarda hayranlar tarafından yüklenen videoları tespit ederek ve bunlardan para kazanarak her boyutta içerik oluşturucuyla birlikte çalışıyor. Firma şu anda hem bireylere hem de NBA, Viacom ve Sony Pictures gibi daha büyük şirketlere hizmet veriyor.

Kripto ödeme çözümü, BIGG Digital Assets Inc’in bir yan kuruluşu olan kripto ticaret platformu Netcoins’in yardımıyla uygulanıyor.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu