Bitcoin HaberleriAltcoin HaberleriHaberler

Brezilya Merkezli Yatırım Bankası BTG Pactual Bir Kripto Para Birimi Ticaret Uygulaması Yayınladı

Brezilyalı BTG Pactual‘ın yeni kripto para ticaret platformu başlangıçta yalnızca Ethereum (ETH) ve Bitcoin’i (BTC) desteklemişti; ancak şimdi, yatırım bankası kullanıcılarının çok daha geniş bir yelpazede farklı altcoinler aracılığıyla başarılı bir şekilde ticaret yapabilmelerini sağlamak için planlar üzerinde çalışılıyor gibi görünüyor.

Bu nedenle, Brezilyalı şirket, potansiyel olarak kullanıcıların doğrudan kriptoya yatırım yapmasına izin verecek yeni platformu başlatmaya odaklanacak.

Daha fazla kripto varlığı eklenecek

BTG Pactual‘ın Mynt platformu, kullanıcılarının şu anda yalnızca BTC veya ETH satın almalarını sağladı. Ancak daha önce de belirtildiği gibi. Yakında daha fazla kripto para varlığı eklemek için kesin planlar var. Yatırım bankasının dijital varlık başkanı Andre Porthilo, doğal olarak teklif edilecek ilk iki kripto paranın Bitcoin ve Ethereum olması gerektiğini söyledi. Ancak bu, bunların kullanıcılar için mevcut olan tek kripto para varlıkları olacağı anlamına gelmez. Bunu akılda tutarak, diğer çeşitli kripto para birimleri zaman içinde kademeli olarak eklenecek ve bu da BTG Pactual’ın blok zinciri odaklı varlıklardan oluşan bir platform oluşturma genel vizyonuna büyük ölçüde yardımcı olacaktır.

BTG Pactual’ın CEO’su Roberto Sallouti, Mynt’in yaratılmasının daha çok farklı kripto para varlıklarıyla ticaret yapmakla ilgilendiğini ifade eden tüm kullanıcılardan gelen artan talebe bir yanıt olduğunu açıkladı. Bu nedenle, bu kullanıcıları blockchain teknolojisinin ve kripto para birimlerinin gerçekte nasıl çalıştığı hakkında bilgilendirmek amacıyla eğitim içeriğinin de üzerinde çalışılacağını ve Mynt tarafından barındırılacağını söylemeye devam etti.

Brezilya’nın kripto para birimi sektörü daha ‘güvenilir’ hale gelecek

Mynt’in piyasaya sürülmesiyle BTG Pactual, Brezilya’da kullanıcılarının doğrudan kripto piyasasına katılmasını sağlayan ilk büyük finans kurumu oldu. Andre, yatırım bankasının ülkedeki rolü ve statüsü ile yerel merkez bankası ve ülkenin Menkul Kıymetler Komisyonu tarafından düzenlenen BTG Pactual sayesinde Brezilya’nın kripto para birimi sektörüne nasıl güvenilirlik ve meşruiyet katabileceğini tartışmıştı.

Ayrıca Mynt’in BTG Pactual’ın desteği sayesinde güvenilirlik ve güvenlik açısından çeşitli temel temel farklılıkları olduğu gözlemlendi. Bu özellikler, bireylerin büyük çoğunluğunun henüz tam olarak aşina olmadığı yepyeni bir yatırım sınıfını temsil ettikleri için önemlidir.

Ek olarak, yatırım bankası 2019’da ReitBZ’yi (gayrimenkul destekli bir menkul kıymet tokenı) piyasaya sürdüğü için BTG Pactual kripto para birimi sektörüne ilk kez dahil olmuyor.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu