bitcoin

Bitcoin (BTC)

$ 57,484.00
ethereum

Ethereum (ETH)

$ 4,745.72
tether

Tether (USDT)

$ 1.01
dogecoin

Dogecoin (DOGE)

$ 0.216944
litecoin

Litecoin (LTC)

$ 211.28
Kripto Para HaberleriHaberler

Bored Ape NFT Koleksiyoncusu, Discord Dolandırıcılarına 1 Milyon Dolar Kaptırdı

Üç ikonik Bored Ape NFT’nin sahibi olan Calvin Becerra, üçünü de sosyal ağ platformu Discord’daki dolandırıcılara kaptırdı.

Becerra 31 Ekim’deki durumu hakkında ” Discord’da alıcı kılığında duran adamlar, bir sorunu gidermeme yardım ediyorlardı ” dedi.

Bunun yanında Bored Ape koleksiyonunun bir parçası olan üç maymunun toplam değerinin yaklaşık 1 milyon dolar olduğunu söyledi.

Becerra, maymunlardan birini sadece iki hafta önce 65 ETH yani mevcut piyasa fiyatlarıyla yaklaşık 300.000 dolar karşılığında satın aldı. OpenSea’deki işlemlerinin kaydına göre, toplamda üç parçaya 185 ETH  yani 854.000 dolar harcadı.

Becerra, transferin gerçekleşmesine izin verdi ve Discord’daki basit bir sohbet yoluyla çevrimiçi suçlulara sanat eseri üzerinde tam kontrol sağladı.

Bazı yorumcular, başına gelenlerin hackleme olarak kabul edilemeyeceğini savunuyorlar. Becerra’nın kandırıldığını ifade ediyorlar.

Sosyal medya platformları her zaman bir yılan çukuru değildir, ancak çoğu zaman, resmi şirket kanallarında meşru yöneticiler gibi davranarak bile kolay para kazanmak isteyen dolandırıcılarla dolup taşmaktadır.

Becerra bu eski numaraya kandı ve hırsızlara bir NFT notu yazarak yalvardı: “Lütfen, bir anlaşma yapalım. Hiç yoktan iyidir.” dedi. Hırsızlar onun ricalarını görmezden geldiler ve bunun yerine notu satılık ilan ederek karşılık verdiler.

Koleksiyoncu, hırsızlığı bildirmek için ABD Federal Soruşturma Bürosu’nu (FBI) bile aradı. Fungible olmayan token pazarları OpenSea, Rarible ve NFT Trader, platformlarında çalınan maymunların satışını yasakladı. 

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Paylaş
Bağlantıyı kopyala