HaberlerNFT Haberleri

Bollywood Megastarı Amitabh Bachchan NFT’ler İçin Yüklü Miktarda Vergi Ödedi

Yerel basında çıkan haberlere göre, Bollywood süperstarı ve Hintli ikon Amitabh Bachchan‘ın geçen yılın Kasım ayında, mal ve hizmet vergisinde (GST) 130.700 ABD Doları (yaklaşık 10 milyon Hint rupisi) ödediği bildirildi.

Beyondlife.club platformunda bulunan Bachchan’ın NFT’lerinin, Rhiti Entertainment ve GuardianLink.io arasında bir girişim olan Beyondlife tarafından düzenlenen bir açık artırmada yaklaşık 966.000 ABD Dolarına satıldığı ve %18 GST ödediği bildirildi.

Koleksiyon, ‘Madhushala’ NFT koleksiyonunu, aktörün babası Harivansh Rai Bachchan tarafından yazılan şiirlerin anlatımlarını ve diğerlerinin yanı sıra yedi imzalı poster içeren vintage posterleri içeriyordu.

Hindistan‘ın vergi makamları, Maliye Bakanı Nirmala Sitharaman‘ın Gelir Vergisi Yasası‘nda NFT’leri sanal dijital varlıklar olarak kapsamına alan değişiklikler önermesinin ardından, kripto para birimleri ve NFT ticareti yapan yatırımcılara soruşturma başlattı ve vergi kaçakçılığı bildirimleri gönderdi.

Hindistan vergi makamlarından yerel çalışma saatleri dışında yanıt isteyen bir e-posta, yayın sırasında yanıtlanmadı. Bachchan’ın halkla ilişkiler firmasına gönderilen bir e-posta cevapsız kaldı.

Bu, Bachchan’ın kendini vergi departmanının hedeflerinde ilk buluşu değil. 2010 yılında, memleketi Uttar Pradesh‘te arazi satın alırken, arazinin ekim için kullanımında değişiklik gerektiren yerel yasalara uymak için mesleğini bir çiftçi olarak ilan etti. Hindistan’da tarımcıların çiftlikten elde edilen gelir üzerinden vergi ödemesine gerek yok.

Bu Haber de İlginizi Çekebilir: SEC’e Ripple Davasında Süre Uzatma Verildi

Salman Khan ve Manish Malhotra ile sporcular Zaheer Khan ve Rishabh Pant dahil olmak üzere birçok Bollywood oyuncusu ve ünlüsü, NFT platformlarında açık artırma yaparak NFT pazarına yatırım yaptı.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu