bitcoin

Bitcoin (BTC)

$ 57,217.00
ethereum

Ethereum (ETH)

$ 4,752.87
tether

Tether (USDT)

$ 1.00
dogecoin

Dogecoin (DOGE)

$ 0.215819
litecoin

Litecoin (LTC)

$ 212.59
Kripto Para HaberleriHaberler

BNY Mellon, İrlanda Hükümeti İle Kripto Para Düzenlemeleri Üzerine Görüştü

İrlanda’nın ‘Bağımsız’ gazetesi, Bank of New York Mellon Corporation’ın (BNY Mellon) İrlanda hükümetiyle kripto düzenlemeleri konusunda yaptığı görüşmelere ilişkin ilk ayrıntıları yayınladı.

Bu toplantıların sonuncusu Mayıs ayında gerçekleşti, ancak toplantıyla ilgili ayrıntılar ilk kez kamuoyuna açıklandı. Bağımsız raporlara göre, Mayıs ayında gerçekleşen bir toplantı sırasında BNY Mellon‘un İrlanda hükümetinin Devlet Bakanı Seán Fleming‘i “kripto varlıklar için tam düzenlemeler getirmesi” için aktif olarak çağırdığı belirtildi.

BNY Mellon, İrlanda’nın Avrupa Birliği’nin (AB) ‘Kripto Varlıklarda Piyasalar (MiCA)’ önerisini kabul etmeyi beklemek yerine kripto para düzenlemesi konusunda kendi yolunu çizmesi gerektiğini savundu.

Bunun nedeni, AB’nin önerisinin uygulanmasının uzun zaman alacağı ve kripto pazarlarının ve endüstrisinin yüksek büyüme hızı özelliği karşısında varsayımsal olarak sorunlu olabileceğidir.

BNY Mellon’a göre, AB’nin önerdiği düzenleyici politikaların fiilen yürürlüğe girmesi 2023 yılına kadar uzayabilir. Dünya çapında birçok hükümet, bankanın Bakan’a sunduğu nedenlerden biri olan kripto para birimiyle ilgili finansal faaliyetleri düzenlemek için bağımsız politikalar uygulamakta hızlı davrandı.

Ayrıca Independent, BNY Mellon tarafından İrlanda hükümetine sunulan ve bankanın AB’nin MiCA önerisi ışığında ulusal kripto düzenlemeleri konusundaki perspektifini özetlediği brifing notlarından küçük bir bölüm yayınladı. Alıntı şu şekilde:

”Avrupa Komisyonu’nun Kripto Varlıklarda Piyasalar (MiCA) önerisini kabul etsek de, Avrupa düzeyinde kripto paralar için ayrı bir rejim oluşturmaya çalışılıyor. Bu tür yasama eyleminin yürürlüğe girmesi için zaman çerçevesi göz önüne alındığında İrlanda’nın da aynı şeyi yapması gerektiğine inanıyoruz.”

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Paylaş
Bağlantıyı kopyala