Bitcoin HaberleriHaberler

Bloomberg’den McGlone: ”​​Volatilite, Bitcoin’in kripto para piyasası devrimindeki dayanıklılığını gösteriyor”

Bloomberg kıdemli emtia stratejisti Mike McGlone, 2022 piyasa oynaklığının Bitcoin’in devam eden dijital varlık devrimindeki rolünü vurguladığını öne sürdü.

McGlone, Twitter hesabı aracılığıyla, volatilitenin, sektörün ilerlemesinin anahtarı olan kripto dolar işlemlerinde Bitcoin ve Ethereum’un güvenilirliğini gösterdiğini belirtti.

İki varlıktan önemli miktarda sermaye girişi ve çıkışının, genişleyen kripto dolar ekonomisinin kapsamını gösterdiğini öne sürdü.

McGlone, piyasada dolar işlemlerindeki ilerlemelerin kripto para birimi sektöründeki büyüme için hayati önem taşıdığını belirtti.

Stratejiste göre Bitcoin, küresel finansal sistemi bozma potansiyeline sahip bir ödeme şeklinin yanı sıra giderek artan bir şekilde olası bir değer deposu olarak ortaya çıktıkça duyguları ortaya çıkıyor.

Bununla birlikte, Bitcoin’in finansal sistemde merkezi bir oyuncu olarak ortaya çıkma olasılığı, artan piyasa oynaklığı ve düzenleyici bir baskı tarafından tehdit edildi.

Özellikle, kripto para piyasası oynaklığı, Bitcoin tarafından yönetilen sermayenin önemli bir kısmını kaybetmeye devam ediyor.

Bitcoin, son 24 saatte %7 düşüşle 39.000 dolardan işlem görerek düzeltmeye öncülük etti. Şu anda, mevcut kripto piyasasındaki durgunluğun nedenini belirlemek kolay değil. Ancak, piyasa bunu Rusya’dan gelen düzenleyici endişelere bağlıyor.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu