Bitcoin HaberleriHaberler

BlockFi, spot bitcoin ETF yarışına katıldı

BlockFi, Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu’na (SEC) bir spot bitcoin borsa yatırım fonu (ETF) için bir teklifte bulundu.

BlockFi NB Bitcoin ETF, S-1‘e göre New York Menkul Kıymetler Borsası‘nda işlem görecek ve bitcoin tutacaktı.

Dosyalama 1933 Menkul Kıymetler Yasası kapsamındadır ve ABD menkul kıymetler düzenleyicisinden bir karar bekleyen 20’den fazla benzer teklife katılmaktadır. Bu tekliflerin sadece 10’unun SEC’den bir karar tarihi var, bu da ekteki değişim dosyaları ürünü listelemek için bir 19b-4’e ulaştığında geliyor. NYSE henüz 19b-4’ü dosyalamadı.

BlockFi NB Bitcoin ETF, BlockFi’nin önerilen vadeli işlem teklifi BlockFi Bitcoin Strateji Fonu’na katılıyor. Vadeli işlem başvurusu, SEC Başkanı Gary Gensler’in, SEC’in gelen kutusunda bulunan birçok 1933 Yasası spot tekliflerinin aksine, 1940 Yatırım Şirketleri Yasası kapsamında vadeli işlemlere dayalı bir bitcoin ürününü onaylama olasılığının daha yüksek olacağını ima etmesinden sonra geldi.

O zamandan beri, BlockFi’nin vadeli işlem teklifi henüz ilerlememiş olsa da, birden fazla 1940 Yasası vadeli işlem ürünü ticarete yeşil ışık yaktı.

Yine de, spot ETF tekliflerinden ne geleceği belli değil. SEC’in, VanEck’in teklifinin kaderine, partinin ilki olan 14 Kasım’a kadar karar vermesi gerekiyor. Bloomberg Kıdemli ETF analisti Eric Balchunas Twitter’da BlockFi’nin önerisinin onay için yarışan ihraççıların karışımında kalmanın bir yolu olduğunu söyledi, ancak Gensler spot bitcoin ürünlerinde fikrini değiştirdiğini belirtene kadar…

Hareket, finansal hizmetler firması için kripto ETF’lerine yönelik daha geniş bir baskının parçası olabilir. Geçen ay, ETF’ler ve “diğer geleneksel yapılar” gibi kripto varlık yönetimi ürünlerini piyasaya sürecek bir iş oluşturmak için yatırım yöneticisi Neuberger Berman ile birlikte çalıştığını duyurdu.

Ama aynı zamanda borç veren için çalkantılı bir düzenleyici sezon oldu. BlockFi, faiz hesapları için hala New Jersey eyaletinden bir durdurma ve vazgeçme ile karşı karşıya. Alabama, Texas, Vermont ve Kentucky, şirketin yüksek getirili hesaplarına benzer soruşturmalar yürütüyor ve bunların menkul kıymet teklifleri oluşturduğunu iddia ediyor.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Paylaş
Bağlantıyı kopyala