HaberlerBlockchain HaberleriKripto Para Haberleri

Blockchain Game Alliance: Tüm kripto cüzdanlarının neredeyse yarısı oyunlara bağlı

Blockchain Game Alliance‘ın yakın tarihli bir raporuna göre, Temmuz ayında blockchain tabanlı oyunlara bağlı 804.000’den fazla benzersiz oyuncu vardı.

Doğal olarak, pandemi sırasında dünyalarımız dışarıya kapandığında birçok insan oyun dünyasına döndü ve kamu ilgisinde büyük bir artış oldu. BGA Blockchain Oyun Raporu, tüm kripto cüzdanlarının neredeyse yarısının oyunlara bağlı olduğunu belirtiyor.

Rapora göre, blockchain endüstrisi 3. çeyrekte 1.54 milyon UAW kaydetti ve çeyrekten çeyreğe (QoQ) %25 ve yıldan yıla (YoY) %509 büyüdü. Diğer oyuncularla takas edilebilecek oyun içi varlıkları biriktirmek ve takas etmek, talep artışını tetikleyen önemli bir faktör gibi görünüyor.

Bu, blockchain oyunlarına ve kazan-kazan metodolojilerine olan ilginin artmasına neden oldu. Blockchain Game Alliance’ın yakın tarihli bir raporuna göre, Temmuz ayında blok zinciri tabanlı oyunlara bağlı 804.000’den fazla benzersiz oyuncu vardı.

DappRadar tarafından yayınlanan en son rapor, NFT pazarının büyümesinin ve oyunlardaki oyna-kazan modelinin artan talebe ana katkıda bulunanlardan ikisi olduğunu vurguladı.

Splinterlands neden son raporda kral olarak taç giydi?

Blockchain oyunu Splinterlands, Eylül ayında bildirilen 245 bin kullanıcıyla üçüncü çeyrekte en çok kullanıcıyı çekti.

Blockchain tabanlı bir ticaret kart oyunu olan Splinterlands, kullanıcıların dünya çapında farklı NFT kartları satın almalarını, toplamalarını, oynamalarını ve ticaret yapmalarını sağlar. Ticaret kartları geleneksel çevrimdışı toplamanın büyük bir parçası olduğundan, kazan-kazan oyununun popülaritesi kolayca tahmin edilebilir. Hive blok zinciri üzerine inşa edilen oyun, geleneksel kart ticaret modelini alıp dijital hale getirdi. Kartın değeri, piyasaya sunduğu özellikler doğrultusunda NFT ve tahsil potansiyeline kilitlenmiştir.

Blockchain Gaming, Dünyada Yükseliyor

Splinterlands’den Dr. Who ticaret kartlarına kadar, oynayarak kazan modeli hızla benimseniyor. Oyuncuyu elde tutmaya değer veren geleneksel oyun şirketleri için blockchain teknolojisi, oyunculara oyunda kalmaları için daha fazla neden sunmak için net bir yol sağlıyor gibi görünüyor.

Oyuncuyu elde tutmaktan yararlanmak ve oyun içi ekonomiyi yeni bir model olarak sunmak isteyen oyunlar için oyundan GameFi‘ye geçiş artık kaçınılmaz görünüyor. Crypto Prophecies, Star Atlas ve My Crypto Heroes, mevcut, sadık bir oyuncu tabanı oluşturan ve şimdi oyun içi varlıklar olarak NFT’leri sunmaya başlayan yeni oyunlardan sadece birkaçı.

Oyun ve eğlence faktörü ile girişin önündeki düşük engel, onu NFT dünyası ve GameFi‘nin geleceği için mükemmel bir üreme alanı haline getiriyor. GameFi, gelecekteki tüm oyunların önemli bir bileşeni olacak mı?

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Paylaş
Bağlantıyı kopyala