Blockchain HaberleriHaberler

Blockchain Analiz Firması Chainalysis Avustralya Ofisini Açtı

Önde gelen blockchain analitik firması Chainalysis, Canberra’daki ilk Avustralya ofisini açıyor ve bu gelişme Commonwealth Bank ile 6,5 milyon uygulama kullanıcısına kripto ticareti yapma planlarında ortak olduğu haberiyle aynı zamana denk geliyor. 

Haziran ayındaki E Serisi finansman turunda 4,2 milyar ABD doları değere ulaşan Chainalysis, 2014 yılında Jonathan Levin ve Michael Gronager tarafından kurulan bir blockchain veri araştırma platformudur.

Şirketin 2021 Coğrafya Coğrafyası raporuna göre, Güney Asya ve Okyanusya, Temmuz 2020 ile Haziran 2021 arasında işlem gören tüm kripto para birimi değerinin 572,5 milyar dolarını veya %14‘ünü oluşturan dünyanın dördüncü en büyük kripto pazarı olarak ortaya çıkıyor.

Rapora göre, Okyanusya ile Orta ve Güney Asya’daki işlem faaliyeti aynı dönemde %706 arttı. Chainalysis Australia ve Yeni Zelanda yöneticisi Todd Lenfield, “Pasifik bölgesi hızla kripto para inovasyonu için bir merkez haline geliyor” dedi. “Bölgedeki artan yatırımımız, işletmelerin ve hükümetlerin dijital varlık ekosistemlerini güvenli ve uyumlu bir şekilde keşfetmelerini sağlayacak.” İfadelerini kullandı.

Şirketin Asya-Pasifik bölgesi genel müdürü Ulisse Dellorto da şunları ekledi:

“Chainalysis’in veri platformu, hem perakende hem de kurumsal yatırımcılar için günlük bir varlık olarak kripto para birimini daha da meşrulaştırmak için gerekli olan güveni güçlendirecek.”

Haber, Chainalysis’in geçen yılın Ağustos ayında Avustralya’nın önde gelen kripto para birimi şirketleri CoinSpot ve CoinJar ile ortaklıklarını duyurmasının ardından geldi.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Paylaş
Bağlantıyı kopyala