Finans HaberleriHaberler

Blockchain Analitik Firması Elliptic, C Serisi Finansman Turunda 60 Milyon Dolar Topladı

Blockchain analitik firması Elliptic son finansman turunu başarıyla tamamladı. Şirket, C serisi turda tam 60 milyon dolar topladı.

Elliptic‘in finansman turu, SoftBank Vision Fund 2’nin katılımıyla siber güvenlik odaklı risk sermayesi şirketi Evolution Equity Partners tarafından yönetildi.

Turu destekleyen firmalar arasında AlbionVC, Digital Currency Group, Wells Fargo Strategic Capital, SBI Group, Octopus Ventures, SignalFire ve Paladin Capital Group yer aldı.

Anlaşmanın bir parçası olarak, Evolution Equity Partners’ın kurucusu ve yönetici ortağı Richard Seewald da Elliptic’in yönetim kuruluna katıldı.

Elliptic’in bir sözcüsü finansman turuyla ilgili olarak ”Elliptic, elindeki taze sermaye ile ekibini özellikle ABD’de genişletmeyi planlıyor” ifadelerini kullandı.

Bu finansman turu, Elliptic’in bugüne kadarki toplam finansmanını 88 milyon dolara ulaştırdı. Şirket sözcüsü, firmanın daha önce iki finansman turunda 28 milyon dolar topladığını söyledi. Ne kadar değere ulaştığını paylaşmayı ise reddettiler.

Bunun yanında Eliptic rakibi Chainalysis geçtiğimiz günlerde Haziran ayında 100 milyon dolarlık E serisi bağış toplama etkinliğinin ardından 4,2 milyar dolarlık bir değerlemeye ulaştı.

Başka bir blok zinciri analitik firması olan TRM Labs da yakın zamanda A Serisi finansman turunda 14 milyon dolar topladı. CipherTrace ise geçtiğimiz ay Mastercard tarafından açıklanmayan bir bedelle satın alındı.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Paylaş
Bağlantıyı kopyala