Kripto Para HaberleriHaberler

Bitmain, Bit Digital’e 10 Bin Adet Antminer Madencilik Makinesi Tedarik Edecek

Bit Digital Salı günü yaptığı açıklamada şirketin madencilik filolarındaki hash oranını saniyede 1 exhash artırması beklenen 10.000 Bitcoin madencilik teçhizatını satın almak için Bitmain ile anlaşma imzaladığını duyurdu.

Bitmain’deki NCSA bölgesinin Antminer satış direktörü Irene Gao, “Bit Digital’in Antminer ürünlerimizi satın alması, şirketi Kuzey Amerika’daki en önemli madencilik işletmelerinden biri olarak sağlamlaştırmaya yardımcı olacak” dedi.

Bitmain denizaşırı müşteri tabanını genişletmeye devam ederken, Çinli yetkililerin 24 Eylül’de kripto para madenciliğine yönelik baskısından sonra Çinli düzenleyicilerin erişiminden uzaklaşmak için harekete geçmek zorunda kaldı.

Bitmain Pazar günü yaptığı açıklamada, Pazartesi gününden itibaren Çin’deki müşterilere madencilik makineleri teslim etmeyi durdurduğunu ve uzun vadeli satın alma planlarına kaydolanlarla iletişime geçeceğini duyurdu.

Şirket, teslimat politikasının son düzenlemesinin denizaşırı müşterileri etkilemediğini de sözlerine ekledi. Çin’de Jiangsu, Hebei ve Gansu eyaletlerindeki en son yasakların ardından Xinjiang, İç Moğolistan, Qinghai,  Yunnan  ve  Sichuan’da  benzer kısıtlamalar ile kripto madenciliği sektörünü çökertiyor.

Çin, kripto para birimlerinin “spekülatif doğasını” defalarca eleştirdi ve ülkenin karbon nötrlüğü hedeflerine hizmet etmeyen büyük enerji tüketimi için kripto para madenciliğini suçluyor.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu