HaberlerKripto Para HaberleriKripto Para Piyasası

Bitfinex ve Tether CTO’su Ardoino Türkiye Planlarını Anlattı

Türkiye‘de kripto alanında haber yapan yayın organı Uzmancoin‘e konuşan Bitfinex ve Tether CTO’su Paolo Ardoino, Bitfinex’in Türkiye planları hakkında konuştu. Uzmancoin’den Hakan Ateşler ile yaklaşık 25 dakika süren röportajda sohbet tadında konuşan Ardoino kendisine yöneltilen sorulara çok açık cevaplar verdi. Videodan bazı başlıklar şöyle:

Bitfinex CTO’su Ardoino Türkiye hakkında sorulan sorulara; “Bitfinex 2012’de kurulmuş ilk Bitcoin borsalarından biridir. Açıkçası Türk kripto topluluğuna gerçekten hayranım. Çünkü dünyanın en büyük kripto topluluklarından biri, hatta ilk 3’te yer alıyorlar. Türkiye İtalya’ya yakın bir kültür. Ben de İtalyanım. Kendimi kültürel olarak size yakın hissediyorum. Bu sebepten dolayı bizim hizmet ve ürünlerimizi Türkiye’ye sunmak bizim için mantıklı bir hareket olacak. Türkiye’de Türk Lirası’nın dolar karşısındaki hareketini de takip ediyoruz.” dedi.

Ardoino şöyle devam etti:

“Birçok borsanın bu hamlelerini görüyoruz. Bu borsaların çoğu küresel çapta. Bu tür borsalar genelde ABD ve Avrupa ülkelerine odaklanır. Bitfinex doğduğu günden beri Bitcoin’e sadık kalan bir borsadır. ABD gibi ülkelerde neredeyse herkes finansal sisteme ulaşabiliyor. Son zamanlarda İtalya, Türkiye ve hatta Latin Amerika ülkelerine açılıyoruz. Bu tarz bölgelerde finansal sisteme erişimin ABD’deki gibi olmadığını düşünüyoruz. El Salvador’da da buna benzer bir durum görüyoruz.”

Türkiye’de ofis açma süreci ve Türk Lirası ile işlem yapılabilecek mi sorusuna Ardoino şöyle cevap verdi:

“Aslında şu anda Türkiye’de yerleşmiş durumdayız. Ofis de açmak üzereyiz. Ayrıca Bitfinex’te Türk Lirası ile işlem yapılabilmesi için Türk bankalarında TL hesapları da açtık. Ayrıca BTC/TRY paritesini de başlatacağız.”

Röportajı tüm detaylarıyla izlemek için aşağıdaki videoyu izleyebilirsiniz.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu