Bitcoin HaberleriHaberler

Bitcoin’in Oynaklık Oranı Tükenmeye Devam Ederken BTC’de Artan Kurumsal Girişler

Bitcoin'in oynaklık oranı azalmaya devam ettikçe kurumsal akışın artmasını bekleyin

Kısa Notlar

  • Bloomberg, Bitcoin fiyat oynaklığının önemli ölçüde azaltılabileceğini ima ediyor.
  • Düşüş, artan kurumsal benimsemeye ve olgunlaşan bir pazara bağlanıyor.
  • Uzun zamandır beklenen eğilimin daha da fazla benimsenmesini sağlaması bekleniyor.

Fiyatta, kripto para piyasasında ve özellikle Bitcoin’de agresif bir yukarı ve aşağı hareket olan oynaklık, sektörde iyi tartışıldı. Şüpheciler, çoğu kripto varlığının neden yüksek riskli spekülatif varlıklar olmaktan daha iyi bir kullanıma sahip olmadığı konusunda fiyat oynaklığına işaret ederken, kripto savunucuları oynaklığı bir hata değil bir özellik olarak adlandırıyor ve zaman geçtikçe önemli ölçüde azalmasını bekliyor.

Bloomberg, Bitcoin pazarındaki fiyat oynaklığının geniş bir zaman diliminde bakıldığında önemli ölçüde azaldığını bildirdiği için, inançları piyasada zaten oynuyor olabilir. Verileri, Bitcoin pazarında tüm zamanların en yüksek seviyesine çıkan son yükselişte, “260 günlük bir süre boyunca ölçülen oynaklığın, Bitcoin’in 40.000 doların altına düştüğü Mayıs ayından bu yana görülmeyen seviyeler olan 66’ya düştüğünü” belirterek bunu destekliyor. Bu olay, piyasanın yeni zirvelere yükseldiği diğer zamanlardan önemli ölçüde farklıdır, çünkü bunları genellikle fiyattaki vahşi dalgalanmalar takip eder.

Bloomberg Intelligence emtia stratejisti Mike McGlone için, oynaklığın azalması, piyasanın doğal bir olgunlaşmaya ulaşmasından ve büyüyen ve hatta ABD’de bir Bitcoin vadeli ETF‘sinin onaylandığı bir noktaya ulaşan kurumsal benimsemeden kaynaklanıyor. geleceğe yönelik oynaklığın daha da azaltılmasında kilit bir rol oynamaktadır.

Tüm standartlara göre, azaltılmış oynaklık, birkaç nedenden dolayı Bitcoin için çok yüksek. Varlık daha az oynak hale geldikçe, perakende yatırımcılardan çok daha fazla yatırım yapabildikleri ve uzun vadeli elde tutmaya daha fazla odaklanabildikleri için piyasaya katılımları fiyatı artıracak daha fazla kurumsal yatırımcının güvenini kazanmaya mahkumdur.

Buna bir örnek, Bitcoin biriktiren ve yakın gelecekte elindeki hiçbir şeyi satma planı olmayan MicroStrategy‘dir.

Benzer şekilde, Bitcoin’i yasal ihale olarak kabul etmek isteyen ancak yine de oynaklığından rahatsız olan ülkeler hamlelerini yapmakta daha rahat olacaklar. Bunun nedeni, El Salvador‘un Bitcoin’i yasal ihale olarak benimsemesine ağırlık veren birçok eleştirmenin, Bitcoin’in fiyat oynaklığının ülke ekonomisine zarar verebileceğini belirtmesidir. Oynaklık azaldığında ve ağ için daha fazla güven getirdiğinde, ülkeler Bitcoin standardını benimseyerek ekonomileri için fayda sağlamaya devam edecekler.

Bununla birlikte, Bitcoin savunucuları, bir CNBC raporuna göre, volatiliteyi Bitcoin’in sabit arzı ve ademi merkeziyetçiliği, ağa ve kripto para birimi değerini veren özellikler için ödenecek bir bedel olarak görüyorlar.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Paylaş
Bağlantıyı kopyala