Bitcoin HaberleriHaberler

Bitcoin’in 41.700$’ı Geri Alması Uzun Sürmedi

Piyasa değerine göre dünyanın en büyük kripto para birimi olan Bitcoin (BTC), geçtiğimiz hafta sonu 37.000$’a kadar düştükten sonra tekrar 41.000$’ın üzerine çıksa da 1 saat içerisinde tekrar 40.000$’ın altına geriledi. CoinGecko’dan alınan verilere göre, Bitcoin son 24 saatte %6 oranında artış göstermiş olsa da kazanımıların %4’ünü tekrar kaybetmiş durumda.

Asya’daki büyük hisse senedi piyasaları, ABD-Çin hisse senetleri çatışmasının bulaşma korkularını ortadan kaldırarak, bölgedeki yatırımcılar FED tutanaklarının yayınlanmasını beklerken, Asya’daki büyük hisse senedi piyasalarının bugün yeşilde ticarete açılmasıyla birlikte fiyattaki artış geliyor.

Tokyo’nun Nikkei 225 endeksi %1.6 ile açıldı, Kore’nin KOSPI endeksi %0.85, Singapur’un Straits Times Endeksi %1.4 ve Tayvan’ın TAIEX endeksi yatay seyretti.

2008 durgunluğundan bu yana en kötü işlem günlerini yaşayan Hong Kong’un Hang Seng Endeksi %2,6 arttı. Hong Kong’daki yoğun pazar düşüşüne rağmen, Bitcoin katliamdan kurtulmuştu.

ABD’de Salı işlem günü kapanırken, BTC ve diğer kripto para birimlerinin çoğu, FED’in faiz oranlarını 25 baz puan artıracağı beklentisiyle biraz daha yüksek işlem gördü.

Bu Haber de İlginizi Çekebilir: Thodex’in Firari CEO’su Faruk Fatih Özer’in, Mağdurlara Ödeme Yapmaya Başladığı İddia Ediliyor

Mütevazı ralli ile bile, Bitcoin ve daha geniş kripto piyasasının çoğu, jeopolitik, ekonomik ve düzenleyici belirsizliklerle belki de yıllardır olduğu kadar büyük olan son birkaç haftadaki dalgalı aralıklarında devam ediyor.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu