bitcoin

Bitcoin (BTC)

$ 57,217.00
ethereum

Ethereum (ETH)

$ 4,752.87
tether

Tether (USDT)

$ 1.00
dogecoin

Dogecoin (DOGE)

$ 0.215819
litecoin

Litecoin (LTC)

$ 212.59
Bitcoin HaberleriHaberler

Bitcoin, Tüm Zamanların En Yüksek Seviyelerine Yakın İşlem Yaparken Bir Kopmaya mı Gidiyor?

Bitcoin fiyatları bugün rekor seviyelere yakın dalgalanıyor ve geçen ayın sonunda elde edilen tüm zamanların en yüksek seviyesi %1’den daha az geliyor.

CoinDesk verilerine göre dünyanın en önde gelen dijital para birimi bugün 66.530,58 dolara ulaştı.

Bu noktada, ek CoinDesk rakamlarına göre, 20 Ekim’de ulaştığı 66.974,77 dolarlık rekor fiyata ulaşmak için kabaca %0,67 kazanç elde etmesi gerekecek.

Bugün 66.500 doların üzerine çıktıktan sonra, bitcoin hafifçe geri çekildi ve bu yazının yazıldığı sırada 65.000 dolara yakın işlem görüyordu.

Editör notu: Kripto paralara veya tokenlere yatırım yapmak oldukça spekülatiftir ve piyasa büyük ölçüde düzenlemeye tabi değildir. Bunu düşünen herkes tüm yatırımını kaybetmeye hazır olmalıdır.

Bitcoin’in Boğa Kolyesi

Bugün erken saatlerde bir Cointelegraph makalesi, kripto para biriminin son fiyat hareketlerini inceleyerek bazı teknik analizler sağladı.

Cointelegraph makalesi, bitcoin’in nispeten iyi tanımlanmış bir aralıkta işlem görürken, 24 saat içinde %6 kazanarak toplandığını ve bu noktada “iki farklı trend çizgisinden oluşan bir konsolidasyon aralığından çıktığını, bir kurulum olduğunu belirtti. Bull Flama’yı andırıyor.”

Makale, “Boğa Flamaları, bir enstrüman güçlü bir yükselişin ardından (Bayrak Direği olarak adlandırılır) Üçgen benzeri bir fiyat aralığında konsolide edildiğinde ortaya çıkan yükseliş devam kalıplarıdır” diye devam etti.

“Genellikle, bayrak direğinin boyutuna eşit uzunlukta bir kar hedefi gözeterek, aralığın dışına çıkarak yukarı yönlü sona erer.”

Makalenin yazarı, “Bitcoin, bir Bull Flama kopuşunu onaylamak söz konusu olduğunda neredeyse tüm kutuları işaretliyor” dedi.

Birkaç teknik analist bu iddiaya ağırlık verdi.

Valkyrie Investments araştırma başkanı Sean Rooney, “Bitcoin gerçekten de bir boğa flamasının yapısını oluşturdu ve şu anda yeni zirvelere doğru yükseliyor” dedi.

“Mevcut boğa flaması geleneksel teknik analize göre oynanırsa, BTC muhtemelen yakın vadede 70.000 dolardan koşacak.”

TrendSpider’ın baş pazar analisti Jake Wujastyk de ağırlığını koydu.

“Boğa flamaları genellikle güçlü devam kalıplarıdır” dedi.

Wujastyk, “Hareketin doğrulanabilmesi için fiyatın flama direncinin üzerinde kapanması gerekiyor” diye ekledi.

Piyasa analisti durum hakkında biraz daha bilgi verdi.

“Bitcoin tüm zamanların en yüksek seviyelerini kırmaya çalışırken, bu 67 bin dolar seviyesinin üzerinde bir kırılma ve kapanış, Nisan’dan Temmuz’a ölçülen hareket olan 1,618 uzatma olan 87 bin dolar seviyesine kadar devam etmek için son derece yükseliş olacaktır.”

Küresel ödeme ağı Mercuryo’nun kurucu ortağı ve COO’su Greg Waisman da devreye girdi.

“Bitcoin boğa flaması değerlendirmesi, zincir üstü piyasa grafiğinde gösterildiği gibi açıktır, ancak herhangi bir noktada düşüş eğilimi gösterebilecek piyasa dinamikleri her zaman her zaman tanıtılabilir” dedi.

Waisman “Bu tür olaylardan herhangi birini engellemekle birlikte, birkaç gösterge hala devam eden boğa koşusunun henüz bir nefes almaya hazır olmadığı gerçeğine işaret ediyor.” dedi.

“TradingView’da görüldüğü gibi MACD göstergesi şu anda bir kırılmanın eşiğinde ve BTC’de devam eden fiyat artışı için Bull Flama tezini daha da doğruluyor. Ek olarak, Göreceli Güç Endeksi şu anda en az 70’lik ‘Aşırı Alım’ bölgesinden aşağı doğru 65.10’da sabitlendi” dedi.

“Bu veriler, Bitcoin fiyatındaki artış görünür olsa da, dijital para biriminin yılı yaklaşık 80.000 dolarlık bir fiyatla bitirme olasılığıyla birlikte daha gidilecek yer olduğunu gösteriyor.”

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Paylaş
Bağlantıyı kopyala