bitcoin

Bitcoin (BTC)

$ 57,217.00
ethereum

Ethereum (ETH)

$ 4,752.87
tether

Tether (USDT)

$ 1.00
dogecoin

Dogecoin (DOGE)

$ 0.215819
litecoin

Litecoin (LTC)

$ 212.59
Bitcoin HaberleriHaberler

Bitcoin Madencilik Zorluğu %8 Arttı

Bitcoin (BTC) madenciliği zamanla zorlaşıyor. Glassnode tarafından yayınlanan son rapor, BTC madenciliğinde zor bir artışın altını çiziyor. Rakamlara göre BTC madencilik zorluk seviyesi, Haziran 2021‘den bu yana en yüksek seviyesine ulaştı.

Her Bitcoin bloğu, ortalama 10 dakikalık bir blok süresinde çözmek için 930k Exahash gerektirir. Çin’in bölgedeki kripto madenciliği faaliyetlerini yasakladığını açıklamasından bu yana, büyük madencilik şirketleri ABD, Kanada ve Rusya dahil olmak üzere diğer ülkelere göç etti. 

Madencilik gelirleri son 12 haftada önemli ölçüde artarken, zorluk seviyesi sıçraması BTC madencileri için çeşitli sorunlara neden oldu.

Glassnode “Bitcoin madenciliği zorluğu 930k hash değerlerine ulaştı. Bu, her BTC bloğunun ortalama 10 dakikalık bir blok süresinde çözülmesi için 930k Exahash gerektirdiği anlamına gelir” dedi.

Haziran 2021’den bu yana madencilik zorluğu sürekli arttı. Bununla birlikte, Bitcoin’in uygun fiyat seviyeleri, en son zorluklara rağmen BTC madencilik faaliyetlerini destekliyor.

Bitcoin, Ekim ayında tüm zamanların en yüksek seviyesi olan 66.000 doların üzerine çıktıktan sonra, BTC fiyatı geçtiğimiz hafta konsolide oldu. Ekim 2021’de BTC’nin fiyatı yaklaşık %40 arttı.

Glassnode: “Piyasanın yükseklerden yumuşamasına ve fiyatın 60 bin doların altına kısa bir süreliğine düşmesine rağmen, Bitcoin, kısmen ProShares Bitcoin Stratejisi ETF’nin (BITO) piyasaya sürülmesinden kaynaklanan heyecanla motive olan Ekim ayında %40 oranında yükseldi.” İfadelerini kullandı.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Paylaş
Bağlantıyı kopyala