Kripto Para HaberleriHaberler

Bitcoin Madencilik Firması Iris Energy, ABD’de Halka Arz İçin Başvuruda Bulundu

Avusturya merkezli Iris Energy, ilk halka arz (IPO) yoluyla ABD’de listelenmek isteyen en son Bitcoin madencilik şirketi oldu. Firma daha önce enerji şirketi olarak faaliyet gösteriyordu.

Firma, Pazartesi günü Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu’na 100 milyon dolar toplama hedefiyle bir F-1 formu sundu ve Nasdaq borsasında IREN koduyla listelenmeyi planlıyor.

Halka arz izahnamesi, firmanın ilk olarak Ağustos ayında doğrudan bir listeleme için gizli bir dosya göndermesinden iki ay sonra geldi, ancak o zamandan beri planı revize ettiği görülüyor.

Pensilvanya merkezli Stronghold Digital bu ayın başlarında benzer şekilde bir enerji şirketinden Bitcoin madencilik firmasına geçiş yapmıştı.

Iris Energy, 1 Ekim itibariyle, Bitcoin’in toplam ağ hash oranının yaklaşık %0,4‘ünü oluşturan, saniyede yaklaşık 0,7 exahash bir işletim hash oranına sahip olduğunu söyledi. Şirket, 2020’nin başlarında British Columbia’da satın aldığı 30 megavatlık tesisten güç alıyor.

Ancak, Kuzey Amerika’daki halka açık diğer Bitcoin madencilik şirketlerinden farklı olarak Iris Energy, bitcoinlerini biriktirmiyor, bunun yerine yeni çıkarılan kripto paralarını günlük olarak tasfiye ediyor.

Firma, izahnamede “2019’dan beri Bitcoin madenciliği yapıyoruz. Çıkardığımız tüm Bitcoin’leri tasfiye ediyoruz ve bu nedenle 30 Eylül 2021 itibariyle bilançomuzda tutulan herhangi bir Bitcoin yok” dedi.

Iris Energy, halka arzdan elde edilen net geliri işletme sermayesini artırmak, donanım ve madencilik tesislerini genişletmek için kullanmayı planladığını söyledi.

Bunun yanında Kanada’daki ilk sahasının yanı sıra, halihazırda sipariş ettiği madencilik donanımını barındırmak için yeterli kapasiteye sahip olmak amacıyla Teksas ve Asya’da ek tesisler aradığını bildirdi.

Firma yaptığı açıklamada “30 Eylül 2021 itibariyle, 14.5 EH/s toplam hashrate kapasitesine sahip en yeni nesil Antminer S19j ve Antminer S19j Pro cihazlarını satın almak için Bitmain ile donanım satın alma sözleşmeleri imzaladık ve teslimatlar başlıyor. ” Dedi.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Paylaş
Bağlantıyı kopyala