Bitcoin HaberleriAltcoin HaberleriHaberler

Bitcoin Konsolidasyonu Devam Ediyor: BNB, ATH’ye Yakın

Bitcoin’in kararsız fiyat hareketleri son 24 saat içinde devam etti ve kripto para birimi 60.000 doların üzerinde kaldı. Binance Coin, ATH’e yaklaştığı için en iyi performans gösteren altcoinler arasında yer aldı.

Çoğu alternatif kripto para, dün biraz kırmızıydı, ancak manzara bugün nispeten farklı. Ethereum 4.500 doların altına düştü, ancak 24 saatlik bir ölçekte %2‘lik küçük bir artış, ikinci en büyük kripto para birimini bu seviyenin üzerine çıkardı.

Solana, benzer bir fiyat artışından sonra 250 dolara dokundu. Polkadot, dünden bu yana %5‘lik bir artışın ardından tüm zamanların en yüksek seviyesini kaydetti. Dogecoin, Ripple ve Terra da yeşil yaktı.

Binance Coin ise son birkaç günde iyi bir performans sergiledi. Bir günde %8‘lik bir artış daha, BNB’yi Mayıs ortasından bu yana en yüksek fiyat seviyesi olan 670 Dolar’a getirdi. Varlık, kendi başına yeni bir ATH’yi işaretlemekten sadece birkaç dolar uzaktayken, piyasa değeri 100 milyar doların oldukça üzerine çıktı.

Kadena (%50), Helyum (%18), OKB (%10), Chiliz (%10) ve Loopring’den (%9) de ciddi kazanç elde edildi.
Bu nedenle, kripto piyasa değeri dünden bu yana yaklaşık 40 milyar dolar ekledi ve 2.750 trilyon dolara yakın değere ulaştı.

Bazı alternatif kripto paralar etkileyici kazançlar kaydederken, bitcoin geçen hafta, özellikle de hafta ortası zirvesinden geri dönmeye başladığından beri nispeten sakindi.

ABD’den enflasyon haberlerinin ortaya çıkmasından kısa bir süre sonra kripto para birimi 60.000 dolara düştü, ancak aynı hızla toparlandı. Bu gıpta edilen seviye ile çoğunlukla 63.000 dolar arasında bir aralıkta kaldı ve Kongre’den geçen tartışmalı ABD altyapı yasası bile onu çok fazla hareket ettiremedi.

62.500 doları aşmak için başarısız bir girişimin ardından BTC bir kez daha 62.000 doların altına döndü. Piyasa değeri 1.150 trilyon doları geri kazanırken, altcoinler üzerindeki hakimiyeti %42′nin biraz üzerine bulunuyor.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Paylaş
Bağlantıyı kopyala