Bitcoin HaberleriHaberler

Bitcoin Bu Kış Boğa Koşusu Görür mü?

Bitcoin, fiyatı tüm zamanların en yüksek seviyesinin %38 altında olmasına rağmen gücünü göstermeye devam ediyor. Bununla birlikte, bu güç, uzmanların bu kış sürdürülebilir bir boğa koşusunu ateşlemede kilit tarifler olduğunu iddia ettiği çeşitli nedenlere bağlanıyor.

Bitcoin Çıkışlarında Dalgalanma

Göze çarpan bir gelişme, bu hafta Bitcoin çıkışlarındaki ani artış oldu. Cryptoquant tarafından yayınlanan en son verilere göre, Çarşamba günü borsalardan 26.300’den fazla BTC alındı ve IntotheBlock Pazartesi günü 30.054 BTC çıkışı bildirdi. Bu kadar büyük bir tükenme en son Eylül 2021’de gerçekleşti ve %66’nın üzerinde bir fiyat artışı görülen bir boğa piyasasına öncülük etti.

Borsa çıkışları, Bitcoin satma riskini azaltarak fiyat düşüşüne yol açtığı için piyasa için yükseliş olarak kabul ediliyor. Çıkışlar ayrıca, herhangi bir kripto fiyat artışına buhar eklemek için gerekli olan daha fazla satın almayı çekici kılar.

Kararsız Bir FED

Fed’in artan enflasyona rağmen kararsızlığı nedeniyle vatandaşlarının tadını kaçırmasıyla, uzmanlar artık enflasyonla mücadele anlatısıyla BTC’nin ön sıralarda yer alabileceğine inanıyor.

Bloomberg’den Mike McGlone’a göre, olası bir faiz artışı BTC’nin fiyat artışını kısaca etkileyebilirken, kripto para birimi büyük olasılıkla güçlü bir şekilde ortaya çıkacak.

Bu Haber de İlginizi Çekebilir: Efsanevi Finans Danışmanı Ric Edelman, Amerikalıların Üçte Birinin 2022’de Bitcoin Satın Alacağını Öngörüyor

Bitcoin’in Anahtar Dönüm Noktası

Argümanını S-Eğrisi modeline dayandıran Timmer, BTC’nin şimdiden 40.000 dolara düştüğüne inanıyor. Modeline göre, Bitcoin’in uyku hali göstergesi, varlığın zaten 30.000 dolardan olduğu gibi 40.000 dolardan fazla satıldığını gösteriyor.

“Sonuç olarak, bu grafikler bana Bitcoin’in 40 bin dolarda hem teknik hem de temel desteğe sahip olması gerektiğini söylüyor. Bu daha da düşemeyeceği anlamına gelmiyor ama 40 bin dolar, yeni 30 bin dolar gibi görünüyor.”

Argümanı, Blockfi‘nin kurucu ortağı Flori Marquez tarafından daha da destekleniyor. CNBC ile yakın tarihli bir röportajda, “Bugün itibariyle iki yıllık getiriye bakıldığında, BTC aslında %416 arttı, bu yüzden bu 40 bin dolar seviyesi çoğu kripto yatırımcısı için gerçekten çok heyecan verici” dedi.

Yazım, BTC zaten 40.000 dolar seviyesinden sıçradı ve alıcılar yığılmaya devam ederken, borsalar talep ve arz fiyatları arasında önemli bir dengesizlik sergileyerek 43.000 dolardan el değiştiriyor.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu