bitcoin

Bitcoin (BTC)

$ 57,484.00
ethereum

Ethereum (ETH)

$ 4,745.72
tether

Tether (USDT)

$ 1.01
dogecoin

Dogecoin (DOGE)

$ 0.216944
litecoin

Litecoin (LTC)

$ 211.28
Haberler

Bitcoin 60.000 Doların Altına Düştü Ancak Düzeltme Kısa Süreli Olabilir

Piyasanın amiral gemisi Bitcoin (BTC) onu 60.000 doların altına çeken kısa vadeli bir düzeltmenin ortasında görünüyor. Ancak uzmanlara göre bu düzeltmenin ardından, fiyatta bir toparlanma olması muhtemel denilebilir.

BTC 26 Ekim’de önemli ölçüde düştü ve düşüş eğilimi gösteren bir mum çubuğu yarattı. Ana destek alanı 52.400 dolar ile 53.350 dolar arasında bulunuyor. 

Bu aralık, kısa (beyaz) ve uzun vadeli (siyah) bir Fib geri çekilme seviyesinden ve yatay bir destek alanından oluşur. Ayrıca, yalnızca kısa vadeli Fib seviyesi tarafından oluşturulan 56.550 Dolar’lık küçük bir destek seviyesi de var. 

Teknik göstergeler düşüşün devamını destekliyor. Kısa ve uzun vadeli hareketli ortalamaların (MA) oluşturduğu MACD düşüyor. 

Şu anda, MACD hala pozitif, bu da kısa vadeli trendin uzun vadeli trendden daha hızlı hareket ettiğini gösteriyor. Ancak MA’nın yavaşladığının sinyalini veriyor.

BTC reddedildi

Altı saatlik grafik, BTC’nin 20 Ekim’deki tüm zamanların en yüksek fiyatından bu yana azalan bir direnç çizgisinin altında hareket ettiğini gösteriyor. 

Daha yakın zamanlarda, hat 25 Ekim’de (kırmızı simge) fiyatı reddetti ve mevcut aşağı yönlü hareketi başlattı. Reddetme ayrıca 63.650 dolarlık direnç alanına denk geldi. Azalan çizgi kırılmadığı sürece, kısa vadeli eğilim düşüş eğilimi olarak kabul edilir.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Paylaş
Bağlantıyı kopyala