HaberlerBitcoin Haberleri

Bitcoin 50.000 Dolara Ulaşabilir mi?

Bitcoin'in 50.000 dolara çıkması göründüğü kadar kolay olmayabilir...

IntoTheBlock tarafından sağlanan verilere göre, Bitcoin’in 47.000$‘ın üzerine çıkması, önünde en az iki ana direnç noktası olduğu için Bitcoin’in 50.000$’a doğru düz bir yolda olduğu anlamına gelmiyor.

Yaklaşan Bitcoin dirençleri

IntoTheBlock tarafından geliştirilen Fiyat Çevresinde Para Giriş/Çıkış göstergesinin önerdiği gibi, Bitcoin şu anda kripto para biriminin 48.270 dolarlık direnç noktasını geçmesini engelleyen büyük bir dirençte konsolide oluyor.

50.000 dolardan önceki bir sonraki direnç, yaklaşık 1,5 milyon adresin pozisyonlarını açtığı 49.620 dolardan başlayan aralık olacaktır. Bahsedilen aralık ise toplam 1.16 milyon BTC hacmiyle 47.796-49.211 dolar direnç bölgesine kıyasla önemli ölçüde daha küçük.

En gerçek direnç, göstergeye göre 46.312 dolarda biten en yakın desteğe kıyasla önemli ölçüde daha büyük kalıyor.

Bu Haber de İlginizi Çekebilir: Japonya, Rusya’ya Karşı Yaptırımlardan Dolayı Döviz Yasasını Gözden Geçirecek

IOMAP neden Bitcoin için çalışıyor?

Göstergenin kendisi kesin direnç veya destek noktalarını belirlemek için kullanılamasa da fonların belirli bir fiyat etrafındaki konsantrasyonu hakkında bilgi, traderlara varlığın hareket hızının potansiyeli hakkında bir ipucu verebilir.

Tüccarların göstergeyi kullanarak yaptıkları tahminler, sahiplerinin psikolojisine dayanmaktadır; Uzun süre zararda kalan traderlar, varlık herhangi bir nedenle geri çekilirse zarardan kaçınmak için giriş noktasında varlıklarını satma veya elden çıkarma eğilimindedir.

Verilen örnekte, 47.796$-49.211$ aralığı, yaklaşık 1.2 milyon BTC değerinde pozisyon açan yaklaşık 2.4 milyon adres içeriyor; bu, aralıkta yoğunlaşan fonların bir kısmının, Bitcoin bölgeye girerken üstündeki muazam baskıdan dolayı satılabileceği anlamına geliyor.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu