Altcoin HaberleriHaberler

Bitcoin 40.000 Doları Kırmak İçin Mücadele Ederken Ethereum Balinaları Birkaç Altcoine Odaklandı

Yeni veriler, Bitcoin (BTC) 40.000 doların altında mücadele ederken, dünyanın en büyük Ethereum (ETH) balinalarının stabilcoinlere ve diğer altcoinlere odaklandığını gösteriyor.

Kripto para balinalarını izleyen WhaleStats platformuna göre, borsa dışı ilk 1.000 Ethereum cüzdanı, yüz binlerce dolar değerinde USD Coin (USDC), Tether (USDT) ve Binance USD (BUSD) satın aldı.

Ethereum balinaları ayrıca ortalama olarak 62.569 dolar değerinde Poligon (MATIC) biriktirdi ve ardından başka bir stabilcoin olan flexUSD’e yöneldi.

Ethereum balinalarının ortalama 28.133 dolar ile aldığı Hex yedinci sırada geliyor. Merkezi olmayan oracle ağı Chainlink (LINK), ortalama 27.934 dolar satın alma tutarıyla sekizinci sırada yer alıyor. 

Kaynak: WhaleStats

WhaleStats ayrıca, var olan en zengin Ethereum balinalarından bazılarının kripto piyasasının geri çekilmesi sırasında büyük bireysel alımlar yaptığını gösteriyor.

Dördüncü sıradaki Ethereum balinası, şaşırtıcı bir şekilde 3,90 milyon dolar değerinde yaklaşık 200.000 LINK ve yaklaşık 1,96 milyon dolar değerinde 1.000 Maker (MKR) satın aldı.

Verilere göre 141. sıradaki ETH balinası ise 1,69 milyon dolar değerinde LINK ve 2.24 milyon dolar değerinde MATIC ekledi.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu