bitcoin

Bitcoin (BTC)

$ 57,484.00
ethereum

Ethereum (ETH)

$ 4,745.72
tether

Tether (USDT)

$ 1.01
dogecoin

Dogecoin (DOGE)

$ 0.216944
litecoin

Litecoin (LTC)

$ 211.28
Bitcoin HaberleriHaberler

Bitcoin 10 Günde İlk Kez 60.000 Doların Altına Düştü

Bugün, piyasanın amiral gemisi olarak nitelendirilen Bitcoin (BTC) 17 Ekim 2021’den bu yana ilk kez 60.000 doların altına düştü.

Bitcoin, ABD’de bir Bitcoin vadeli işlem ETF’sinin onaylandığı haberini takiben, tüm zamanların en yüksek fiyatı olan 67,276 Dolar’lık yeni bir rekor kırmıştı.

Ancak bugünün fiyat hareketine bakılırsa, SEC’in önemli ETF kararı üzerindeki olumlu etkisi sona erdi. BTC 24 saat içinde %6,6 gerileme yaşadı.

Bitcoin’in son fiyat yolculuğu

Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu (SEC), bu ayın başlarında ilk Amerikan Bitcoin vadeli işlemleri ETF’sini onaylamıştı.

14 Ekim tarihinde, SEC ProShares Bitcoin ETF ticaretinin başlamasına izin verdi ve bu haber Bitcoin de ciddi bir sıçramaya neden oldu.

ProShares Bitcoin Strateji ETF onayladıktan sonra, SEC ikinci bir Bitcoin ETF olan Valkyrie Bitcoin Strateji ETF’ine de izin verdi. Olumlu Bitcoin ETF haberlerinin ortasında Bitcoin, tüm zamanların en yüksek fiyatı olan 67.000 doların üzerine çıktı.

Bitcoin kullanıcıları uzun zamandır Amerika Birleşik Devletleri’ne bir Bitcoin ETF gelişmelerini bekliyordu. Bir Bitcoin vadeli ETF’si, kullanıcılara Bitcoin tarafından desteklenen hisseler sağlamaz. Bitcoin vadeli ETF’lerinin herhangi bir ana akım benimsenmesini sağlayacağını söylemek için erken olabilir.

Piyasa değeri açısından en büyük kripto para birimi olan Bitcoin (BTC) şu anda 59.094 dolardan işlem görüyor. Ethereum ise 4.036 dolardan el değiştiriyor.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Paylaş
Bağlantıyı kopyala