Kripto Para HaberleriBlockchain HaberleriHaberler

Bir Kripto Uzmanıysan, Afrika Seni Bekliyor Olabilir

COVID-19 aşılarından herhangi birini vurulmayı reddettiklerini iddia eden bir grup insanın, Afrika‘da kendilerine katılacak bir kripto para birimi uzmanı aradığı bildiriliyor.

Vice tarafından bugün yayınlanan bir rapora göre, aşı karşıtı grup, güneydoğu Afrika kıyılarında bir “topluluk” inşa ediyor ve özel şefler, televizyon sunucuları ve kripto uzmanları işe almayı planlıyor. Grubun arkasındaki şirket, Liberty Places, Zanzibar takımadalarında yerleşik, kendi kendini tanımlayan bir emlak firmasıdır. Şirket, pandemi ile mücadelede maske kullanımını eleştirmenin yanı sıra “blok zincirinden güneş enerjisine kadar en son teknolojileri” kullanma planlarını daha önce sosyal medyada paylaşmıştı.

Vice, kripto uzmanı arayan grubun Zanzibar’ı “maske talimatlarını, sosyal mesafe önlemlerini veya sokağa çıkma yasağını uygulamadığı ve zorunlu aşılar için herhangi bir gerekliliği zorlamadığı” için övdüğünü ve adayı “bürokrasiden arınmış” olarak nitelendirdiğini bildirdi. Yorumlar, 7 günlük ortalama yeni COVID-19 vaka sayısının 3 milyondan fazla olduğu bir zamanda geliyor ve birçok halk sağlığı yetkilisi ve milletvekili sosyal mesafenin kullanılması, maske takılması ve aşı olunması için çağrıda bulunmaya devam ediyor ve mümkün olduğu kadar artırılır.

Bu Haber de İlginizi Çekebilir: Kripto Para Girişimleri Beş Yıl Öncesine Göre 30 Kat Daha Fazla Para Kazandı

Dünyanın dört bir yanındaki birçok ülke hala kısa süreli ziyaretçilere kapalı, diğerleri aşı kanıtı, bir otelde karantinaya alma ve negatif bir COVID-19 testinin bir kombinasyonunu gerektirmeyen diğerleri ile birlikte. Amerika Birleşik Devletleri‘nden gelen ziyaretçiler için Tanzanya, turistlerin yalnızca negatif bir testle girmesine izin veren bir ülke olarak öne çıkıyor. Zorunlu karantina veya aşı zorunluluğu yok. Ülkedeki yeni vakaların sayısı hakkında tutarsız veriler var, ancak Zanzibar’ın sınırlı boyutu, milyonlarca aşı karşıtı kişiyi barındırmayı pek mümkün kılmıyor, bu nedenle virüsten endişe duyan yerel halk hala sosyal mesafeyi uygulayabiliyor.

Tanzanya merkez bankası Kasım 2019’da kriptoyu yasakladı; ancak Başkan Samia Suluhu Hassan‘ın Haziran ayında merkez bankasını Bitcoin (BTC) ve dijital varlıklara hazırlanmaya çağıran yorumlarının ardından kararını bozmayı araştırdığı bildirildi. Ülkenin ayrıca komşu ülkelerin CBDC’leri keşfetme girişimlerini duyurmasının ardından dijital bir şilin getirmeyi planladığı bildiriliyor.

Cointelegraph, Liberty Places’e ulaştı; fakat haber yayınlandığı sırada bir yanıt alamadı.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu