Kripto Para HaberleriHaberler

Binance’den Önemli Açıklama: ” Singapur’daki İşlemler Yasaklanıyor”

Kripto para borsası Binance’de sular durulmuyor. Şirket, Singapur’la ilgili önemli bir açıklama yaptı. Resmi web sitesindeki duyuruya göre Singapurlu kullanıcılar 26 Ekim tarihinden itibaren Binance.com‘da fiat para yatırma ve spot kripto para işlemlerini yapamayacaklar.

Binance borsası Cayman Adaları, Singapur ve Avustralya gibi pek çok bölgede düzenleyici kurumların radarında yer alıyordu.

Şirket tarafından yapılan açıklama göre Binance.com vasıtasıyla işlem yapan Singapur’daki kullanıcılara kripto para işlemleri yasaklandı.

26 Ekim tarihinden itibaren işlemlerin gerçekleştirilemeyeceğinin belirtildiği açıklamada şu ifadelere yer verildi:

“26 Ekim tarihinden itibaren Singapur’daki Binance.com kullanıcıları fiat para yatırma, spot kripto para ticareti, fiat para ve likit swap kanallarıyla kripto para alım işlemlerini gerçekleştiremeyeceklerdir. Piyasa lideri olarak Binance, ürünlerini ve hizmetlerini düzenli olarak güncellemekte ve düzenlemelere uyma konusundaki kararlılığını göstermektedir. Bu çerçevede, Singapur’daki kullanıcılarımıza yukarıdaki konularla ilgili olan tüm işlemlerini açıklanan güne kadar durdurmalarını, fiat paralarını ve token’larını çekmelerini tavsiye ediyoruz.”

Şirket CEO’su Changpeng Zhao, daha önce Amerikan medyasına açıklamalarda bulunarak Binance.com’un Singapur’daki müşterilere hizmet vermediğini ve onun ayrı bir şirket olduğunu dile getirmişti.

CEO, Singapur’daki düzenleyici kurumlardan lisans alma sürecinde olduklarını belirtmiş ve ülkeyle herhangi bir sorun yaşamadıklarını söylemişti.

Singapur’daki düzenleyici kurumlar, borsanın resmi internet sitesi olan Binance.com’u ülkedeki regüle olmamış kurumlar listesine ekledi.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu