Altcoin HaberleriHaberler

Bedrock Kurucusu Geoff Lewis, Shiba Inu’nun Kripto Paraların Pets.com’u Olduğunu Söyledi

Bedrock Capital’in kurucusu Geoff Lewis, Yakın tarihli bir tweet’te popüler meme tokeni SHIB’i 1990’ların sonlarında internet balonu ile eş anlamlı hale gelen, şimdi feshedilmiş şirket olan Pets.com ile karşılaştırarak Shiba Inu çılgınlığını reddetti .

Araç çağırma şirketi Uber’in ilk yatırımcılarından olan Lewis, SHIB’nin şu anda çevrimiçi evcil hayvan mağazasının 2000 yılında patlamadan önce tam olarak olduğu yerde bulunduğuna inanıyor.

Pets.com, şirketin Şubat 1999‘da kurulmasından sadece aylar sonra büyük bir başarı öyküsü haline geldi. Online perakende devi Amazon, Mart 1999’da girişimin %54 hissesini satın aldı. 1999 yılının sonlarında Pets.com büyük bir reklam kampanyası yürüttü.

Pets.com’un 1,2 milyon dolarlık reklamı yaklaşık 80 milyon kişi tarafından görüntülendi. Sahiplerinin fiziksel mağazalardan yiyecek alabilmeleri için yalnız bırakılan çeşitli evcil hayvanları gösterdi.

Pets.com, Şubat ayında Nasdaq’ta halka açıldıktan sonra, şirketin marka bilinirliğini daha da arttı. Evcil hayvan gıda perakendecisi 11 milyon dolar harcarken, evcil hayvan aksesuarları ve malzemeleri satarak yalnızca 619.000 dolarlık bir gelir elde etmeyi başardı.

Uygulanabilir bir iş modelinin olmaması nedeniyle Pets.com, Nasdaq’ta işlem görmeye başladıktan sadece 268 gün sonra tasfiye edildi ve en kısa ömürlü halka açık şirketlerden biri haline geldi. Hisse senedi 14 dolardan 0.19 dolara düştü.

Creative Planning CEO’su Peter Mallouk kısa süre önce, Shiba Inu’nun piyasa değeri Deutsche Bank’ı geçtikten sonra Shiba Inu fiyatının 0 dolara düşebileceği konusunda uyardı.

SHIB, son zirvesinden %50 düşmesine rağmen son iki günde iyi bir geri dönüş yaptı. Şu anda borsalarda 0.00005672 dolardan işlem görüyor.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Paylaş
Bağlantıyı kopyala