Finans HaberleriHaberler

Bakkt’ın Hisseleri Mastercard ve Fiserv ile Ortaklıklarının Ardından %270 Arttı

Bakkt’ın hisse senedi fiyatları iki yeni ortaklık duyurusundan sonra dün tavan yaptı. Bu, ICE’nin Bitcoin hizmet kolunun halka açık bir firma haline gelmesinden sadece birkaç hafta sonra geldi.

Bakkt, dün Mastercard ile işbirliği yaptığını bildirmişti. Şirket, dijital varlıkları birçok ürününe entegre etmeyi planlıyor ve bunu yapmak için Bakkt ile ortak hareket etmeyi düşünüyor.

Kısa bir süre sonra, ICE’nin firmasının, küresel bir ödeme ve finansal hizmetler teknoloji çözümleri sağlayıcısı olan Fiserv ile de ortaklık kurduğu haberi geldi.

Bu gelişme, yukarıda bahsedilen Mastercard ortaklığına benziyordu. Bu ortaklık ile kripto para birimlerinin daha geniş bir müşteri grubuna getirilmesi amaçlanıyor.

Ek olarak Fiserv, Bakkt’ın sonunda B2B ve B2C kripto para ödemeleri, sadakat programları ve işlemler için daha fazla seçenek sunması gereken Carat çok kanallı ekosistemine entegre edileceğine söz verdi.

İki gelişmenin Bakkt hisse senedi fiyatları üzerinde kritik bir etkisi oldu. Şirketin hisseleri Ekim ayının ortasında New York Borsası’nda adeta fırladı ve bir günde %270 artışla 11.5 Dolar’dan 42,5 Dolar’a yükseldi.

Bakkt’ın son zamanlarda çok sayıda etkileyici ortaklığa imza attığını belirtmekte de fayda var. Bakkt, Google ve Google Pay platformu için kripto para birimi ödemelerini entegre etmesine de izin verdi.

Sonuç olarak, çok sayıda ABD merkezli perakendeci ve yatırımcı, dijital varlık ödemelerini kabul edebilecek. Bakkt, platformuna yeni analitik, yapay zeka ve makine öğrenimi araçlarını uygulamak için bulut araçlarından yararlanacak.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Paylaş
Bağlantıyı kopyala