Altcoin HaberleriHaberler

Bakkt İki Altcoin Listeleyecek

Dijital varlık yöneticisi Bakkt, piyasa değeri ile ikinci en büyük kripto varlığını desteklemek için hizmetlerini genişletiyor.

Yeni bir basın açıklamasına göre Bakkt, önde gelen akıllı sözleşme platformu olan Ethereum‘u destekleyecek.

Bakkt CEO’su Gavin Michael:

“Bakkt’ta, kullanıcılara dijital varlıklarının keyfini çıkarmaları için esnek fırsatlar sağlamak en önemli husustur ve Ethereum’u eklemek, listemize popüler ve büyüyen bir kripto para birimi getiriyor.

Bakkt kullanıcıları, uygulamanın Bitcoin’den yararlanma yeteneklerini zaten beğendiler ve Ethereum’u eklememizin büyüyen ortaklar ve varlıklar ekosistemimizi tamamlayacağından eminiz.”

Bakkt, 2018 yılında dünyanın en büyük borsası olan New York Menkul Kıymetler Borsası da dahil olmak üzere takas odaları, pazar yerleri ve düzenlenmiş borsaları işleten Intercontinental Exchange tarafından kuruldu.

Bakkt yakında müşterilerin Ethereum (ETH) satın almasına, satmasına ve elinde tutmasına olanak tanırken kurumsal müşterilerin ETH’yi saklamak için Bakkt Deposunu kullanmalarına izin verecek.

Michael ilk olarak Ocak ayında şirketin BTC dışında birden fazla kripto varlığını desteklemeyi planladığını duyurdu.

Ethereum Çarşamba günü tüm zamanların en yüksek seviyesi olan 4.674.90 dolara yükseldi. CoinGecko‘ya göre ETH, gün içinde %0,5 düşüşle, yazı yazılırken 4.510,87 dolardan işlem görüyor.

Geçen ay Bakkt, Google ile Bakkt müşterilerinin Bakkt Visa banka kartlarını çevrimiçi olarak ve Google Pay’in kabul edildiği her yerde mağazalarda kullanmalarını sağlayan bir ortaklık duyurdu.

 

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Paylaş
Bağlantıyı kopyala