bitcoin

Bitcoin (BTC)

$ 56,919.00
ethereum

Ethereum (ETH)

$ 4,698.52
tether

Tether (USDT)

$ 0.996322
dogecoin

Dogecoin (DOGE)

$ 0.215098
litecoin

Litecoin (LTC)

$ 209.17
HaberlerAltcoin HaberleriBitcoin HaberleriKripto Para Haberleri

Bakkt Anketine Göre Amerikan Genç Nüfus Kendinden Emin

Genç Amerikalıların %40'ı Kripto Para Birimlerine Yatırım Yaparken Kendinden Emin Hissediyor

Bakkt’ın yaptığı araştırmalara göre, genç Amerikalılar dijital varlık piyasasını daha yaşlı yaş gruplarına göre çok daha fazla biliyor ve yatırım yapıyor.

Kripto para ticaret platformu Bakkt, kripto yatırımcılarının neden dijital varlık endüstrisine girdiğini ve önlerindeki en büyük engellerin neler olduğunu keşfetmek için 2.000’den fazla Amerikan vatandaşıyla anket yaptı. Ayrıca bu tür yatırımlara hangi yaş gruplarının daha çok güvendiği de ortaya çıktı.

Kripto Yaşlılar İçin Bir Risk Gibi Düşünülüyor

Beklendiği gibi genç katılımcılar, daha spesifik olarak 29 yaşın altındakiler, bitcoin’e en çok yatırım yapıyor. Ayrıca kendinden emin ve bilgili görünüyorlar. Buna karşılık, 60 yaşın üzerindeki insanlar, varlık sınıfıyla uğraşmak için neredeyse hiç istek göstermiyorlar.

Cinsiyetler arasındaki sonuçları kırdığımızda, erkeklerin kadınlardan daha aktif ve daha iyi eğitimli olduğu ortaya çıkıyor. Örneğin, kadın katılımcıların %46’sı bitcoin’e yatırım yapmanın tek yolunun tokenin tam fiyatını (yazım anında yaklaşık 65.000 $) ödemek olduğunu düşünürken, bu oran erkeklerde %37’dir.

Kripto sahiplerinin varlıklarıyla ne yapmayı planladıklarını da belirtmekte fayda var. %58’i onları uzun süre tutmak istediklerini ya da başka bir deyişle HODLer olduklarını söyledi. %43’ü ise kısa vadeli kar elde edebilecekleri zaman satış yapmayı planlayarak karşı köşede durdu.

Ayrıca herhangi bir bitcoin veya altcoin maruziyeti olmayan katılımcılar da böyle bir duruş sergilemelerinin sebeplerini dile getirdiler. “Çok fazla oynaklık” %32 ile en önemli zorluk olarak sıralanırken, “Nereye yatırım yapacağımı bilmiyorum” %24 ile ikinci sırada yer aldı. Bununla birlikte, yatırımcı olmayanların %32’si önümüzdeki altı ay içinde kripto para vagonuna atlamaya istekli olduklarını itiraf etti.

ABD Kriptoya En Hazır Ülke

Başka bir araştırmaya göre, dünyanın en büyük ekonomisi, dijital varlık benimsemeye en hazırlıklı ülke.

Anket, 100.000 kişi başına yıllık kripto Google araması, yıllık kripto sorguları artışı ve ABD’yi 7.13’lük bir endeksle (10 üzerinden) ilk sıraya yerleştirecek ATM sayısı gibi çeşitli istatistikleri birleştirdi. Kıbrıs 6,47 ile ikinci sırada yer alırken, geri kalan ilk 5 ülke Singapur (6,30), Hong Kong (6,27) ve Birleşik Krallık (6,06) oldu.

Kripto ATM’lerinin sayısından bahsetmişken, ABD 17.436 makinesiyle büyük bir farkla lider durumda. İkinci pozisyon, sadece 1.400 ATM’si olan kuzey komşusu Kanada’ya ait.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Paylaş
Bağlantıyı kopyala