bitcoin

Bitcoin (BTC)

$ 57,217.00
ethereum

Ethereum (ETH)

$ 4,752.87
tether

Tether (USDT)

$ 1.00
dogecoin

Dogecoin (DOGE)

$ 0.215819
litecoin

Litecoin (LTC)

$ 212.59
Kripto Para HaberleriHaberler

Dubai Finansal Hizmetler Otoritesi, Yatırım Token’ları İçin Yeni Düzenlemeleri Duyurdu

Dubai Finansal Hizmetler Otoritesi (DFSA), dijital, finansal ve teknolojik ortamı teşvik etmek amacıyla yatırım tokenları için düzenleyici bir çerçeve oluşturdu.

DFSA, Dubai’de faaliyet göstermek isteyen finansal hizmet şirketlerini izlemekten ve düzenlemekten sorumlu bağımsız bir düzenleyici kurumdur. Ayrıca ürün ve hizmetlerini lisanslar ve düzenler.

Haber ajansı WAM tarafından hazırlanan bir rapora göre, DFSA’nın düzenleyici çerçevesi yatırım tokenlarını “Güvenlik Simgesi veya Türev Simgesi” olarak tanımlıyor.

Rapor, yeni bir düzenleyici yapının oluşturulmasının, DFSA’nın Dijital Varlıklar Rejimi’ndeki ilk adım olduğunu ve Mart 2021’de yayınlanan İstişare Belgesi 138’de yapılan önerileri yansıttığını belirtiyor. 

Dubai’deki mali düzenleyici, halkı güvenlik tokenları olarak kabul edilen kripto para birimleri için önerilen kuralları hakkında yorum yapmaya çağırdı.

Yatırım tokenları çerçevesi, yatırımcıları korumak ve piyasa operatörleri için yasal kesinlik sağlamak için tasarlanmıştır. 

İlgili düzenlemeler, izin verilen ve Dubai Uluslararası Finans Merkezi’ndeki bir Dijital Varlık Borsasında listelenebilecek yatırım tokenlarını ve diğer ilgili bilgileri kapsıyor.

DFSA ayrıca yatırım tokenları düzenleyici çerçevesi kapsamında olmayan listelenmemiş menkul kıymetler için çeşitli planlar üzerinde çalışıyor.

Bunların kripto para birimleri, yardımcı tokenları ve belirli sabit paraları içermesi bekleniyor. DFSA’nın bu yılın dördüncü çeyreğinde bir danışma belgesi yayınlaması bekleniyor.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Paylaş
Bağlantıyı kopyala