NFT HaberleriHaberler

Axie Infinity, Satışlarda 4 Milyar Doları Kıran İlk NFT Koleksiyonu Oldu

CryptoSlam verilerine göre, oyna-kazan süperstarı Axie Infinity, Asya saatiyle bugün erken saatlerde tarihi satışlarla 4 milyar ABD dolarını aşan ilk takas edilemez token (NFT) koleksiyonu oldu.

Ethereum yan zinciri Ronin üzerinde çalışan Axie Infinity’nin toplam satış hacmi, ikinci sıradaki NFT koleksiyonu CryptoPunks‘ın değerinin neredeyse iki katı.

NFT pazarı, daha geniş kripto pazarındaki soğumaya rağmen, Ocak ayı, bugüne kadarki en güçlü aylık satış rekorlarından birini kaydettiği 2022 yılına hızlı bir başlangıç ​​yaptı.

Axie Infinity, oyuncuların Axies yetiştirmek, spot piyasada ticaret yapmak veya kâr için bahis yapmak amacıyla kullanılan oyun içi token SLP‘yi kazanmak için aynı zamanda NFT olan küçük Pokémon benzeri yaratıklar olan “Axies” ile savaştığı bir oyundur.

Oyuncular oyunu oynamaya başlamak için üç Axies’e ihtiyaç duyarlar, ancak oyunda ilerledikçe daha fazlasını satın alabilir, satabilir ve ya “üretebilirler” ve rekor satışları artırmaya devam eden de tam olarak bu taleptir.

Oyun geçen yıl Mayıs ayında, özellikle Filipinler‘de, Covid‘in harap ettiği ekonomi evden yeni bir gelir kaynağı bulduğu için popülaritesi patladı.

Bu Haber de İlginizi Çekebilir: FriesDAO, Kripto Yönetişim Deneyinin Bir Parçası Olarak Fastfood Bayiliklerini Topluyor

Oyunun yerel kripto para birimleri olan AXS ve SLP, daha geniş bir pazar düşüşüyle ​​son 24 saatte %7’nin üzerinde değer kaybederken, Axie Infinity Ocak ayında dünya çapında yaklaşık 3 milyon oyuncuyla istikrarlı bir büyüme kaydetti.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu