Blockchain HaberleriHaberlerKripto Para HaberleriNFT Haberleri

Axie Infinity Büyük Güncellemeler İçin Hazırlanıyor

NFT tabanlı oyun devi Axie Infinity, 16 Ocak 2022’de bazı önemli güncellemeleri anlatan Ocak günlüğünü yayınladı. Birincisi, ekip şu anda oyuncuların çeşitli kaynakları birbirleriyle ticaret yapmalarını kolaylaştıracak Project K ticaret özelliğini geliştirmeye odaklanmış durumda. Blog gönderisine göre, ticaret sisteminin kurulması muhtemelen bir aydan fazla sürecek. Binalar ve öğeler gibi çeşitli varlıklar için konseptler ve 3D modelleme de devam etmektedir.

İkincisi, Origin [Battles V3] geliştirmesi, önümüzdeki aylarda bir hedef alfa testi lansmanı ile tam gaz ilerliyor. En önemlisi, Origin, Axies’in dikey ilerlemesi gibi ekonomi için çok ihtiyaç duyulan yutakları sağlayacak yeni ekonomik dengeleme özellikleri sunacak.


Son olarak, çevrimiçi video oyunu devi, önümüzdeki günlerde Sezon 20 için bir dengeleme yaması da başlatıyor. Takımın, oyun testi için yeterli zaman sağlamak amacıyla sezonun yayınlanmasından önce bu yamayı yayınlamayı planladığını ortaya koydu.

Bu Haber de İlginizi Çekebilir: Shiba Inu Ekibi, CoinMarketCap’in Yanıltıcı SHIB Adresleri Yayınladığını İfşa Etti

Axie Infinity’nin oyun yan zinciri, birçok ana katman 1’den daha büyük

Blockchain analitik firması Nansen tarafından yönetilen yeni bir araştırma raporuna göre, Axie Infinity geliştiricisi Sky Mavis‘in yalnızca oyuna ayrılmış bir katman 2 ürünü olan Ronin, Ethereum blok zincirinden %560 daha fazla toplam işlem gerçekleştirdi ve bu rakam o zamandan beri düşmüş olsa da, yan zincir hala Avalanche [AVAX] ve Fantom [FTM] gibi popüler birinci katman ağlarından daha fazlasını işliyor.

Kripto paranın henüz gelişmemiş olan “oyna-kazan” alanının kuşkusuz en değerli mücevheri olan Axie Infinity, günlük 2,8 milyon aktif kullanıcıya ulaştı, bu nedenle yan zinciri Ronin, en popülerlerinden biri olan Avalanche’dan %40 daha fazla işlem gerçekleştiriyor.

Buna ek olarak, Ronin kullanıcıları, daha düşük hesap bakiyelerine sahip olmalarına rağmen ticaret platformunun likidite havuzlarına ve Axie’nin stake modülüne para yatırarak gelişmiş merkezi olmayan finans veya DeFi işlevselliği ile etkileşime giriyorlar. Bu, ücretler nedeniyle çoğu katman 1’de daha az takip etme olasılığına sahip bir trend.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu