bitcoin

Bitcoin (BTC)

$ 57,217.00
ethereum

Ethereum (ETH)

$ 4,752.87
tether

Tether (USDT)

$ 1.00
dogecoin

Dogecoin (DOGE)

$ 0.215819
litecoin

Litecoin (LTC)

$ 212.59
Kripto Para HaberleriHaberler

Avustralya’nın En Büyük Bankası Müşterilerine Kripto Para Hizmetleri Sunacağını Duyurdu

Avustralya’da bankacılık sektörünün kripto para birimi ile ilişkisini çevreleyen tartışmaların ortasında, ülkenin en büyük bankası Commonwealth Bank yakında müşterilerinin doğrudan kripto para satın almasına, satmasına ve elinde tutmasına izin verecek.

Bu gelişme Commonwealth Bank’ı ülkedeki bunu yapan ilk banka haline getirecek. Önde gelen küresel kripto borsası Gemini ve önde gelen blok zinciri analiz firması Chainalysis ile ortaklık kuran pilot program, müşterilerin Bitcoin, Ether, Bitcoin Cash ve Litecoin dahil olmak üzere 10 kripto para birimi ile işlem yapmasını sağlayacak.

Daha fazla özelliğin 2022 yılı boyunca piyasaya sürülmesi bekleniyor. New York merkezli Gemini, kripto para cüzdanı CommBank uygulamasına entegre etme konusunda destek sağlarken Chainalysis, bankanın kripto borsalarında meydana gelebilecek herhangi bir yasa dışı faaliyeti izlemesine ve hafifletmesine yardımcı olacak.  

Avustralyalı mikro yatırım firması Bamboo’nun CEO’su Blake Cassidy, “Bu, endüstrinin gerçekten olgunlaştığını gösteriyor” dedi.

Gelişmenin Avustralya kripto endüstrisi için olumlu bir adım olarak görülmesine rağmen, CommBank yerel bir borsa yerine uluslararası borsa Gemini ile ortaklık yaptığı için bazı eleştiriler aldı. 

Cassidy “Tüm finans kurumlarının müşterilerine ürün sunabilmesi için yarının altyapısını inşa ediyorlar” dedi. “Yani, belli ki işe yarıyor; iyi konumlanmışlar ve hizmetlerini kullanan büyük bankalar alıyorlar. İkincisi, sektörümüzde henüz o altyapıya veya olgunluğa sahip olduğumuzu düşünmüyorum.” İfadelerini kullandı.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Paylaş
Bağlantıyı kopyala