Kripto Para HaberleriHaberler

Avustralya’nın Commonwealth Bankası Müşterilerine Kolaylık Sağladı

Commonwealth Bankası kendi uygulamaları üzerinden kripto ticaretine izin verdi.

Ülkenin en büyük bankası olan Commonwealth Bankası (CBA), müşterilerine doğrudan uygulaması aracılığıyla kripto varlıkları satın alma, satma ve elinde tutma olanağı sağlıyor. Banka, kripto hizmetleri sağlamak için kripto borsası Gemini ve blockchain analitik firması Chainalysis ile ortaklık kurdu.

Commonwealth Bank, Kripto Hizmetleri Sunmaya Başladı

Commbank olarak da bilinen Commonwealth Bank (CBA), Çarşamba günü yaptığı açıklamada, doğrudan Commbank uygulaması aracılığıyla “müşterilerine kripto varlıkları satın alma, satma ve tutma olanağı sunan Avustralya’nın ilk bankası olacağını” duyurdu.

Avustralya’nın en büyük borç vereni, kripto hizmetleri sağlamak için New York merkezli kripto borsası Gemini ve blockchain analitik firması Chainalysis ile ortaklık kurduğunu açıkladı. Commbank, “Her iki ortaklık da bankanın, uygulamada yeni bir özellik aracılığıyla müşterilere sunulacak bir kripto borsası ve saklama hizmeti tasarlamasına izin verdi.” Bankanın mobil bankacılık uygulaması yaklaşık 6,4 milyon müşteri tarafından kullanılıyor.

Commonwealth Bank, “Pilotun önümüzdeki haftalarda başlayacağını ve CBA’nın 2022’de kademeli olarak daha fazla müşteriye daha fazla özellik sunmayı planladığını” belirterek şunları söyledi:

CBA müşterileri bitcoin, ethereum, bitcoin cash ve litecoin dahil olmak üzere on adede kadar seçilmiş kripto varlığına erişim sağlayacaktır.

Commonwealth Bank, araştırmasına göre, “çok sayıda müşterisinin bir yatırım sınıfı olarak kripto varlıklarına erişmek istediğini ve halihazırda çeşitli kripto borsaları aracılığıyla kripto varlıkları alıp sattığını ve elinde tuttuğunu” belirtti.

Commbank CEO’su Matt Comyn şunları söyledi: “Büyüyen bir müşteri ihtiyacını karşılamak ve bir kripto ticaret platformunda yetenek, güvenlik ve güven sağlamak için kriptoda önemli bir rol oynayabileceğimize inanıyoruz. CBA, Gemini’nin kripto değişim ve saklama hizmetinden yararlanacak ve API’ler aracılığıyla Commbank uygulamasına entegre edecek.”

Avustralya’nın en büyük bankası, Chainalysis ile ortaklığın, bankanın uyum ekiplerinin “kripto varlık borsaları yoluyla suç tehdidini izlemesine ve hafifletmesine” yardımcı olacağını açıkladı.

Avustralya’nın Commonwealth Bank’ının Gemini ve Chainalysis ile ortaklaşa kripto hizmetleri sunması hakkında ne düşünüyorsunuz? Aşağıdaki yorumlar bölümünde bize yazın.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Paylaş
Bağlantıyı kopyala