bitcoin

Bitcoin (BTC)

$ 57,484.00
ethereum

Ethereum (ETH)

$ 4,745.72
tether

Tether (USDT)

$ 1.01
dogecoin

Dogecoin (DOGE)

$ 0.216944
litecoin

Litecoin (LTC)

$ 211.28
Altcoin HaberleriHaberler

Avustralyalı Hukuk Firması, QOIN Token’ı Üzerinden 100 Milyon Dolarlık Toplu Dava Başlatacak

Tek bir borsada günde yalnızca 125 Dolar’lık partiler halinde satılabilen tartışmalı bir kripto para biriminin yayıncısı, Avustralyalı bir hukuk firmasının tepkisiyle karşı karşıya.

Queensland merkezli hukuk firması Salerno Law, QOIN tokeninin arkasındaki şirket olan BPS Financial Limited’i yanıltıcı ve aldatıcı davranışlarda bulunmak, finansal ürünlerin piramit satışını yapmak ve finansal hizmetler düzenlemelerine uymamakla suçlayan bir dava açmayı planlıyor. Dava da 100 milyon dolar tazminat talep edilecek.

Kripto anlaşmazlıklarında uzmanlaşan Salerno Law, geçen hafta QOIN satıcılarına keyfi gibi görünen limitler nedeniyle zarara uğrayan yatırımcılardan ilgi beyanlarını toplamaya başladı.

QOIN tokenleri, şirketin tescilli Qoin blok zincirinde verilir. Bu nedenle, QOIN, merkezi olmayan borsalar tarafından desteklenmez ve yalnızca ‘Blok Ticaret Borsası’ (BTX Borsası) kullanılarak takas edilebilir. Bu, kullanıcıların günlük 125 Dolar değerinde token satmasını engeller. Ancak, kullanıcılar 100 ila 10.000 ABD Doları arasında QOIN satın alma işlemi yapabilirler.

BTX, Avustralya Menkul Kıymetler ve Yatırımlar Komisyonu’na (ASIC) kayıtlıdır. BTX Borsası, BPS ve Qoin Tony Wiese ve Raj Pathak tarafından kontrol ediliyor. Pathak ve Wiese aynı zamanda işletmelerin ‘ticaret doları’ adı verilen tescilli bir kredi sistemi kullanarak mal ve hizmet alışverişinde bulunmalarına izin veren bir takas ticaret sistemi olan Bartercard’ın ortak yöneticileridir.

Qoin, 28 Ekim’de web sitesinde yayınlanan bir bildiride onları “temelsiz” olarak nitelendirerek bu iddiaları reddediyor. Qoin kullanıcıları tarafından sağlanan halka açık incelemeler de projenin sert değerlendirmelerini sunuyor.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Paylaş
Bağlantıyı kopyala