Bitcoin HaberleriHaberlerKripto Para Haberleri

Avustralya’da Bir Genç Kripto Para Yatırımını Eve Çevirdi

Avustralya Queensland‘den genç bir şahır, 2020 boğa koşusu sırasında yükselen emlak fiyatlarının üstesinden gelmek ve hayalindeki eve sahip olmak için birkaç yıl boyunca Bitcoin (BTC) ve Ethereum (ETH) biriktirdi.

23 yaşındaki Loi Nguyen, yatırımcı olarak yolculuğuna 2017 yılında birkaç yüz dolar değerinde BTC, ETH ve geleneksel hisse senedi satın alarak başladı. Bununla birlikte, ekonomi eğitimi alırken kriptoya olan ilgisi yeni zirvelere ulaştı:

“Üniversitede enflasyon üzerine bir kurs aldığımda kripto hayatıma girdi. Bitcoin’in dezenflasyonist olabileceğini öğrendim.”

News.com.au’ya konuşan Nguyen, geleneksel bankaların sunduğu düşük faiz oranlarının (%0,5’ten az) emlak piyasasına girmesine asla yardımcı olamayacağını düşündüğünü söyledi. Genç yatırımcı, dolar-maliyet ortalaması (DCA) yatırım stratejisini izleyerek, 2018’in geçici ayı piyasasının ortasında portföyünü kripto para birimlerine çevirmeye başladı:

“Birçok risk aldığımın farkındayım. Satın alma gücümü korumak, mevcut birikimlerimi korumak, paramın azalmadığından emin olmak istedim.”

Covid-19 pandemisinin başlangıcında geleneksel piyasalar çökerken, Nguyen’in kripto yatırımları hisse senedi portföyünün değerini aştı. Bu, yatırım odağının geleneksel pazarlardan kripto para birimlerine kaydığı ve sonunda birkaç ay içinde 1 BTC biriktirdiği zamana denk geldi.

Emlak satın alma niyetiyle Nguyen, BTC’nin tüm zamanların en yüksek seviyesi olan 69.000 dolara ulaştığı bir zaman çizelgesi olan Kasım-Aralık 2021’de kripto yatırımlarını nakite çevirdi. Toplamda, genç Avustralyalı kripto portföyünün yarısından azını sattı ve bankaya peşinatın bir parçası olarak göstermek için yaklaşık 31.400 $ (43.000 Avustralya doları) elde etti.

Nguyen, Brisbane’de 314.000 $ (430.000 $ Avustralya doları) değerinde tek yatak odalı bir daire satın aldı ve peşinat olarak yaklaşık 62.735 $ (86.000 $ Avustralya doları) ödedi. Nguyen, “Bunun yaklaşık yarısı kriptodan oluşuyor” dedi.

Liseyi bitirdikten sonra, Nguyen bir yıl boyunca tam zamanlı olarak banka memurluğu görevinde çalıştı; ancak yaklaşık 20.400 $ gibi düşük bir maaş aldı. “Artık çok daha iyiyim” diye düşünerek bankadaki görevinden ayrıldı.

Avustralya siber güvenlik danışmanı Siber Güvenlik Endüstrisi Danışma Komitesi, yakın zamanda kriptoda özel sayısız fırsatı vurguladı.

Bu Haber de İlginizi Çekebilir: Hintli Y Kuşağının Kripto Patlaması Sürüyor

Kripto Para Birimlerini Keşfetme başlıklı çalışma, Avustralya pazarında kripto para birimlerine ilişkin daha fazla netlik ve güven elde etmek için düzenleyici bir ortama duyulan ihtiyacın altını çiziyor.

Federal danışma belgesi, “Avustralya’da kripto para birimlerinin güvenli bir şekilde benimsenmesini sağlamaya yardımcı olabilecek” dört temel alanın araştırılmasını tavsiye ediyor; minimum siber güvenlik standartları, yetenek (özel eğitim yoluyla farkındalık), liderliği takip eden yaklaşım ve operatör şeffaflığı.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu