bitcoin

Bitcoin (BTC)

$ 57,484.00
ethereum

Ethereum (ETH)

$ 4,745.72
tether

Tether (USDT)

$ 1.01
dogecoin

Dogecoin (DOGE)

$ 0.216944
litecoin

Litecoin (LTC)

$ 211.28
Kripto Para HaberleriHaberler

Avustralya Senatosu Uzun Zamandır Beklenen Kripto Raporunu Yayınladı

Avustralya Senatosu ülkedeki blok zinciri düzenlemesinin durumu hakkında üçüncü ve nihai raporunu yayınladı ve politikacılara gelişen durumdan en iyi şekilde nasıl yararlanabilecekleri konusunda bir yol haritası sağladı.

Senatör Andrew Bragg başkanlığındaki Senato Seçim Komitesi, Avustralya’nın küresel kripto endüstrisindeki rekabet gücünü artırmaya odaklandığını dile getirdi.

Blockchain savunucusu Bragg yaptığı açıklamada, “Bu, yatırımları ve istihdamı Avustralya’ya yönlendirecek. Singapur, İngiltere ve ABD ile rekabet edeceğiz” ifadelerini kullandı.

Blockchain Australia’nın yönetim kurulunda da yer alan Caroline Bowler, “Kripto dışında belki de takdir edilmeyen şey, bazı fikir ve kavramların ne kadar karmaşık olduğudur. Beni gerçekten etkileyen ve beklentilerimi aşan şey, bu raporun ulaştığı derinlikti” Dedi.

Gerçekten de rapor, merkezi olmayan özerk kuruluşlar (DAO’lar) hakkında tavsiyelerde bulundu ve hükümetin bu tür kuruluşlar için bir şirket yapısı kurmasını tavsiye etti. Bowler, bu tür unsurların dahil edilmesinin iddialı olduğunu söyledi.

Halihazırda, bir dijital para birimi değişimi, bir finansal ürün sunmuyorsa ülke içinde faaliyet göstermek için bir lisans gerektirmez. Bu tür borsalar için ana düzenleyici çerçeve, Avustralya İşlem Raporları ve Analiz Merkezi’ne (AUSTRAC) kayıtlı olmaları gerektiğidir.

Dijital varlık borsası Kraken’in Avustralya genel müdürü Jonathon Miller, rapordaki tavsiyelerin çok kuralcı olmadığını ve geniş ölçüde desteklediğini söylerken, çekinceleri olduğunu ifade etti.

Miller, “Biraz gergin olduğum şey, mevcut düzenleyici ortamda görebildiğimiz amaca uygun bir rejim olmadığını bildiğimizde, bir lisans rejimi ve kripto için bir gözetim rejimi etrafındaki aciliyet duygusudur.” dedi.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Paylaş
Bağlantıyı kopyala