bitcoin

Bitcoin (BTC)

$ 57,484.00
ethereum

Ethereum (ETH)

$ 4,745.72
tether

Tether (USDT)

$ 1.01
dogecoin

Dogecoin (DOGE)

$ 0.216944
litecoin

Litecoin (LTC)

$ 211.28
Kripto Para HaberleriHaberler

Avukat, Binance Colombia’nın Mahkeme Emri Olmadan Hesapları Bloke Etmesinin Yasa Dışı Olduğunu Söyledi

Birkaç haftadır bazı Kolombiyalılar Binance borsasının hesaplarını bloke ettiğini ve kendilerine yatırılan fonları dondurduğunu iddia ediyorlar.

Bu durum, Avukat Camilo Suárez Venegas‘ın davaya genel bir bakış sunmasına yol açtı ve avukat, burada etkilenen bireylerin olumlu bir çözüme ulaşacağına dair iyimserliğini dile getirdi.

Etkilenenlerin birçoğunun birden fazla Bitcoin’e ( BTC ) sahip olduğu göz önüne alındığında, durum şirketin müşteri hizmetleri departmanından henüz net açıklamalar alamamış kişiler arasında önemli endişelere neden oldu.

Venegas: ”Kolombiyalılar Binance’e dava açmalı”

Venegas çözümle ilgili olarak “Fonları kolayca geri alabilirler ancak Binance Colombia‘ya dava açmalılar” ifadelerini kullandı.

Hukuk uzmanı ve AsoBlockchain Kolombiya başkanına göre, prosedür ertelenebilir olsa da, firma erişimi iade etmezse itibarının dünya çapında zarar göreceğini düşünerek fonların tamamı geri alınabilir.

Başladıktan yaklaşık bir ay sonra şu anda etkilenenler için en büyük endişe olan anlaşmazlığın çözümüne ek olarak, borsada işlem gören varlıkların Kolombiya mevzuatına uygun olup olmadığının araştırılması da düşünülebilir.

Suárez Venegas, konu hakkında şu soruyu yöneltti:

“Binance Colombia’ya bir kullanıcıyı engellemesini söyleyemezsiniz. Binance’in bunu yapması için yargısal ve bölgesel yargı yetkisi nerede?”

Vengas, kullanıcılarının neden olduğu bariz aksaklıklar nedeniyle, özellikle belirli hesapların fon alma kabiliyetine sahip olduğu, ancak onları geri çekmediği ve bunun “kötü niyetli bir faaliyet” oluşturduğu düşünüldüğünde, bu davanın Binance için çok zarar verici olabileceğini düşünüyor.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Paylaş
Bağlantıyı kopyala