Bitcoin HaberleriHaberlerKripto Para Haberleri

Avrupa Birliği, Unhosted Cüzdanları Mercek Altına Alıyor

DeFi girişimi Unstoppable Finance‘in büyüme ve strateji başkanı Patrick Hansen tarafından yayınlanan bir Twitter ileti dizisine göre, Avrupa Parlamentosu, Ledger veya Metamask gibi cüzdanları kara para aklamayla mücadeleye (AML) dahil etmek için oylama yolunda ilerliyor.

Hansen, Avrupa Komisyonu’nun özel cüzdanlara yapılan işlemleri tamamen yasaklayabileceğini söylüyor.

Mevcut Mali Eylem Görev Gücü (FATF) seyahat kuralı, işletmelerin 1.000 Euro’yu (1.098 $) aşan tüm işlemleri doğrulamasını gerektiriyor. Bununla birlikte, taslak herhangi bir alt limit içermiyor, yani tüm kripto para işlemlerine zorunlu kimlik kontrolleri eşlik edecek.

İsimsiz işlemleri engelleme hareketi, milletvekilleri arasında geniş bir desteğe sahip, bu da birkaç muhalif sağ sesin acımasız teklifin geçişini engellemeye yetmeyeceği anlamına geliyor.

Tüm kripto para işlemlerini anonimleştirme çabası, İspanyol ekososyalist politikacı Ernest Urtasun ve Yeni Flaman İttifakını temsil eden Belçikalı bir gazeteci, insan hakları aktivisti Assita Kanko tarafından yönetiliyor.

Ekonomik İşler Komitesi, 29 Mart’ta tüm kripto para işlemlerinin kendi kendine barındırılan cüzdanlara anonimleştirilmesini oylayacak. Teklif geçerse, konu “üçlü” tarafından tartışılacak. U.Today tarafından bildirildiği üzere, Avrupa kripto para topluluğu kısa süre önce fiili bir Bitcoin yasağından kıl payı kurtulmayı başardı. Proof-of-work kullanımını kısıtlamak için yapılan son dakika değişikliği, kripto para birimi topluluğu içinde güçlü tepkiler çektikten sonra yeterli oy alamadı.

Bu Haber de İlginizi Çekebilir: Rio de Janeiro, Kriptoda Vergi Ödemelerini Başlatıyor

Avrupa Komisyonu, geçen Temmuz ayında yasa dışı işlemleri izlemeyi kolaylaştırmak için anonim kripto para cüzdanlarını yasaklayan bir teklif sundu.

En son taslak onaylanırsa, kripto şirketlerinin büyük çoğunluğu, kendi kendine barındırılan kripto cüzdanlarına kripto göndermeye istekli olmayacak.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu