bitcoin

Bitcoin (BTC)

$ 57,484.00
ethereum

Ethereum (ETH)

$ 4,745.72
tether

Tether (USDT)

$ 1.01
dogecoin

Dogecoin (DOGE)

$ 0.216944
litecoin

Litecoin (LTC)

$ 211.28
Blockchain HaberleriHaberler

Associated Press, verileri yayınlamak için Chainlink düğümünü başlatmayı planlıyor

Haber ajansı, "blockchain ekonomisinin nabzını tutan" geliştiricilerin yanıtlarına dayalı olarak yaklaşımını değiştirmeye açık olacağını ekledi.

Associated Press haber ajansı, ABD gazetesi ve yayıncı üyelerinden gelen verilerin kriptografik olarak doğrulanmasını sağlamak için kendi Chainlink oracle düğümünü başlatacağını duyurdu.

Associated Press veya AP, 21 Ekim tarihli bir duyuruda, akıllı sözleşme geliştiricilerinin, düğüm faaliyete geçtiğinde ajansın “ekonomik, spor ve yarış çağrı verilerine” erişebileceğini söyledi. AP’ye göre, geliştiricilerin ilgili uygulamalara erişmesi ve ilgili uygulamalara başvurması için zincir üzerinde veriler yayınlayacak, yaklaşan seçimler hakkında bilgi sağlayacak ve değiştirilemez belirteçlerle çalışan sanatçılara hizmet verecek.

AP blockchain ve veri lisanslama direktörü Dwayne Desaulniers, “Chainlink teknolojisi, dünyanın her yerindeki akıllı sözleşme geliştiricilerine AP’nin güvenilir ekonomik, spor ve yarış çağrısı verilerine doğrudan, isteğe bağlı erişim sağlamanın ideal yoludur” dedi. “Chainlink ile çalışmak, bu bilgilerin herhangi bir blockchain ile uyumlu olmasını sağlıyor.”

AP, blok zincirine geçişin birincil nedeninin “güven” olduğunu, sağladığı zincir üzerindeki verilerin “doğrulanmış bilgilerin halka açık, güvenli ve güvenli bir kaydı” olacağını söyledi. Haber ajansı, “blok zinciri ekonomisinin nabzını tutan” geliştiricilerin yanıtlarına dayalı olarak yaklaşımını değiştirmeye açık olacağını ekledi.

Bu, haber ajansının blockchain teknolojisine ilk adımı değil. AP’nin 2018’de blockchain tabanlı gazetecilik girişimi Civil ile ortak olduğunda fikri mülkiyet haklarını güvence altına almanın, etik gazeteciliği desteklemenin ve içerik kullanımını izlemenin yollarını araştırmakla ilgilendiği bildirildi. Ayrıca, AP tartışmalı 2020 ABD başkanlık seçimlerinin sonuçlarını yayınladı. Ethereum ve EOS blok zincirleri.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Paylaş
Bağlantıyı kopyala