Finans HaberleriHaberler

Artnome’un NFT Projesi 3 Milyon Dolarlık Finansman Sağladı

Bir basın açıklamasına göre, koleksiyoncu ve yorumcu Artnome tarafından kurulan NFT altyapı projesi olan ClubNFT, 3 milyon dolarlık finansman sağladı.

Gerçek adı Jason Bailey olan Artnome, 2017’den beri blockchain sanatı hakkında paylaşımlar yapıyor ve NFT pazarı SuperRare’in ilk koleksiyoncusu olduğunu iddia ediyor.

Bunun yanında ClubNFT, koleksiyoncuları NFT’lerini keşfetmek, korumak ve paylaşmak için araçlarla donatmak istiyor. Aktarılan bilgilere göre ClubNFT, kullanıcıların NFT’lerine bağlı medyayı indirmelerine izin verecek.

Şu anda, NFT’lerin mülkiyeti, Ethereum gibi blok zincirler tarafından doğrulanabilirken, bu işlemlerle ilgili görüntüler, orijinal olarak bunları üreten ve barındıran web sitesi kapanırsa buharlaşıyor.

ClubNFT CEO’su Bailey, “İlk adım olarak büyük bir sorunu çözmek istiyoruz. Şu anda koleksiyoncular NFT medyalarını yedeklerken üçüncü tarafların insafına kalmış durumda” dedi.

Koleksiyoncu konuşmalarının devamında “Bu nedenle, NFT yatırımlarının güvenli olduğundan emin olmak için koleksiyoncuların tüm NFT’leriyle ilişkili medyayı tek bir tıklamayla indirmeleri için ücretsiz, otomatik bir yol sağlıyoruz.” ifadelerini kullandı.

Galaxy Digital ve Galaxy Interactive, Red Swan Ventures, CMT Digital, Sfermion, Draper Associates ve Richard Entrup’un katılımıyla finansman turunu birlikte yönetti.

ClubNFT’nin diğer kurucu ortakları, CTO olan eski Google çalışanı Chris King ve New York’taki MoMa’nın eski resim ve heykel müdürü Danielle King olarak belirtildi.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu