Kripto Para HaberleriHaberler

Argo Blockchain, Üçüncü Çeyrek İçin 26 Milyon Dolarlık Rekor Bir Gelir Elde Etti

Kripto para madenciliği firması Argo Blockchain, dönem için rekor kıran gelirleri detaylandıran üçüncü çeyrek mali raporunu yayınladı.

Londra merkezli şirket, 2021’in üçüncü çeyreğinde 597 BTC çıkardığını bildirdi. Mevcut fiyatlarla Argo’nun Bitcoin kazancı yaklaşık 36.5 milyon dolar değerinde olacak. 30 Eylül itibariyle, firma 1.836 BTC (cari fiyatlarla yaklaşık 113 milyon dolar) birikimine sahipti.

Argo ayrıca %120 brüt kar marjı ve %85 net madencilik marjı bildirdi. Bunun yanında firmaya her bir Bitcoin madenciliğinin ortalama olarak sadece 6.293 dolara mal olduğu belirtildi. Genel olarak şirket 26 milyon dolarlık rekor bir gelir elde etti ve 17,3 milyon dolarlık net kâra ulaştı.

30 Eylül’de sona eren dokuz aylık dönemde, firmanın net geliri sırasıyla 67.9 milyon dolar ve 27,1 milyon dolar oldu. 2021’in ilk yarısında Argo, 42,3 milyon dolar gelir bildirdi.

Şirketin CEO’su Peter Wall, kârlı dönemi Teksas’taki Helios tesisindeki büyümeye ve Nasdaq’ta 23 Eylül’deki halka arzına bağladı ve şunları söyledi:

“Teksas, Dickens County’deki sürdürülebilir kripto para madenciliği tesisimizin temellerini atmaktan, ABD’deki Nasdaq’taki halka açık listemize kadar bu çeyrek Argo ölçeklenmeye devam ederken çok önemli oldu.”

Mart ayında Argo, madencilik operasyonlarını genişletmek ve 200 megavat yenilenebilir enerji sağlamak için Teksas’ta 320 dönümlük bir arazi satın aldı. Ağustos ayında şirket, kripto operasyonlarının bir dizi sera gazı emisyon kategorisi için olumlu iklim yarattığını ddia etti.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Paylaş
Bağlantıyı kopyala