bitcoin

Bitcoin (BTC)

$ 57,127.00
ethereum

Ethereum (ETH)

$ 4,700.92
tether

Tether (USDT)

$ 0.999326
dogecoin

Dogecoin (DOGE)

$ 0.216040
litecoin

Litecoin (LTC)

$ 209.45
Bitcoin HaberleriAltcoin HaberleriHaberler

Apple CEO’su Tim Cook, Bitcoin ve Ethereum’a Sahip Olduğunu Doğruladı

Teknoloji devi Apple’ın CEO’su Tim Cook, kişisel olarak Bitcoin ve Ethereum’a yatırım yaptığını açıkladı. Mevcut piyasa değeri 2.476 trilyon dolar civarında olan Apple, dünyanın en büyük ikinci şirketi konumunda.

Salı günü DealBook konferansında konuşan CEO Tim Cook, kişisel olarak Bitcoin veya Ethereum’a yatırım yaptığını söyledi.

Cook, yaptığı açıklamada şunları söyledi:

”Çeşitlendirilmiş bir portföyün parçası olarak Bitcoin ve Ethereum’a sahip olmanın makul olduğunu düşünüyorum.Bu arada kimseye yatırım tavsiyesi vermiyorum.”

Apple’ın bir şekilde sektöre dahil olup olmayacağı konusunda birçok spekülasyon yapıldı. Üst düzey yönetici, bir süredir kripto ile ilgilendiğini ve konuyla ilgili araştırma yaptığını ifade etti.

Cook, Apple’ın şirket fonlarıyla bir yatırım olarak satın alma olasılığını reddederek tüm bunları bir kenara attı. Ayrıca şirketin kriptoyu bir ödeme aracı olarak kabul edebileceği yönündeki önerileri de reddetti:

”Kendi paramı yatırmayacağım için değil, insanların kriptoya maruz kalmak için Apple hissesi satın aldıklarını düşünmediğim için kriptoya yatırım yapmazdım.”

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Paylaş
Bağlantıyı kopyala