bitcoin

Bitcoin (BTC)

$ 57,217.00
ethereum

Ethereum (ETH)

$ 4,752.87
tether

Tether (USDT)

$ 1.00
dogecoin

Dogecoin (DOGE)

$ 0.215819
litecoin

Litecoin (LTC)

$ 212.59
Kripto Para HaberleriHaberler

Apple App Store, PayPal Şikayetinden Sonra Kripto Para Cüzdanı TokenPocket’i Kaldırıyor

Küresel ödeme devi PayPal, iddia edilen bir ticari marka ihlali nedeniyle kripto para cüzdanı TokenPocket’in peşine düşüyor.

Apple,  Perşembe günü yaptığı açıklamada, TokenPocket cüzdanını App Store’dan geçici olarak kaldırdığını duyurdu. Firmaya göre, kaldırmanın nedeni PayPal’ın iddia edilen bir ticari marka sorunuyla ilgili şikayetiydi.

TokenPocket, bu yılın başlarında bir mektupta şirketin ticari markasıyla olan anlaşmazlık konusunda PayPal’dan mesaj aldığını söyledi. TokenPocket, sorunu dostane bir şekilde çözmeye istekli olduğunu ve PayPal’ın buna daha fazla yanıtı olmadığını vurguladı.

Şirket, “Buna büyük önem veriyoruz ve her iki tarafın ticari markaları üzerinde araştırma yapmak, sınıflandırmak ve her iki tarafın ticari markalarındaki farklılıkları açıklamak için resimler ve metinler şeklinde ayrıntılı iletişim kurmak için profesyonelleri gönderdik” dedi.

TokenPocket, şikayetin kesin nedenini açıkça belirtmedi. Çevrimiçi kullanıcılar daha önce TokenPocket’in logosunun yan yana yerleştirilmiş iki benzer renkli harf olduğu için PayPal’ın logosuna benzediğini fark etmişti. Bir Reddit kullanıcısı üç ay önce “TokenPocket’i açmak üzereydim ama yanlışlıkla Paypal’a tıkladım” iddiasında bulundu.

PayPal ve TokenPocket logoları karşılaştırıldı. Kaynak: Reddit

2018 yılında kurulan TokenPocket, Bitcoin, Ethereum, Binance Akıllı Zincir, Polkadot, Kusama ve diğerleri dahil olmak üzere büyük kamu blok zincirlerini destekleyen kripto para cüzdan sağlayıcısıdır. Firma, 200‘den fazla ülke ve bölgede “on milyonlarca” kullanıcıya sahip olduğunu iddia ediyor.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Paylaş
Bağlantıyı kopyala