Kripto Para HaberleriHaberler

Ankete Göre Amerikalıların %4’ü Kripto para Kazançları İçin İşlerini Bıraktı

1 Kasım’da yayınlanan bir Civic Science anketi, artan sayıda ABD çalışanının kripto için işten ayrıldığını ortaya koydu.

Ekim 2021’de 6.741 katılımcıya kripto para kazançları nedeniyle işten ayrılmayla ilgili soru soruldu. Kendilerinin veya tanıdıklarının kripto para birimine yatırım yaparak kazanılan finansal özgürlük nedeniyle geçen yıl bir noktada işini bırakıp bırakmadıkları sorulduğunda, %4’ü evet cevabını verdi ve %7’si sahip olan birini tanıdıklarını söyledi.

NFT platformlarına yatırım yapan milyarder yatırımcı ve Dallas Mavericks’in sahibi Mark Cuban de yanıtları yorumladı:

”Vay be ABD’deki insanların %4’ü kripto para kazançları nedeniyle işlerini bıraktı. Şimdi neden bu kadar çok insanın düşük ücretli işleri bıraktığını biliyoruz.”

Düşük gelirli işçiler ayrılıyor

Gelire göre kategorize edildiğinde, %27‘sinin yılda 25.000 dolardan az maaşlı işten ayrıldığı ve %37‘sinin 50.000 dolar maaşlı işten ayrıldığı ortaya çıktı. Civic Science konu hakkında şu ifadeleri kullandı:

”Bu veriler, kripto para yatırımlarının bazıları için hayat değiştiren gelir seviyeleri sağlamış olabileceğini gösterirken, daha zengin kripto sahipleri bunu gelir kaynağından ziyade başka bir varlık çeşitlendirme biçimi olarak kullanıyor.”

Anket ayrıca, hisse senedi ticaretiyle daha fazla ilgilenenlerin kriptoyla da uğraşma ihtimalinin yüksek olduğunu ortaya koydu . Ankete katılan 2.943 kişiden aktif hisse senedi yatırımcılarının %38‘i dijital varlıklara da yatırım yaptı.

Kriptoya yatırım yapmanın nedenleri sorulduğunda, soruyu yanıtlayan 17.699 kişinin %28‘i bunun uzun vadeli büyüme yatırımı olduğunu söyledi. %23‘ü kısa vadeli kazançlar için, %11‘i bunun enflasyona karşı bir önlem olduğunu ve %12‘si hükümetten bağımsızlık istediğini söyledi.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Paylaş
Bağlantıyı kopyala