bitcoin

Bitcoin (BTC)

$ 56,919.00
ethereum

Ethereum (ETH)

$ 4,698.52
tether

Tether (USDT)

$ 0.996322
dogecoin

Dogecoin (DOGE)

$ 0.215098
litecoin

Litecoin (LTC)

$ 209.17
HaberlerFinans Haberleri

Andreessen Horowitz, Matter Labs için 50 Milyon Dolarlık Finansman Turunu Yönetiyor

Ethereum Layer 2 ölçekleme protokolü zkSync’in arkasındaki firma olan Matter Labs, Andreessen Horowitz (a16z) liderliğindeki B Serisi finansman turunda 50 milyon dolar topladı.

Andreessen Horowitz hem erken aşamadaki yeni kurulan firmalara hem de büyüme aşamasındaki şirketlere yaptığı yatırımlarla adından sıkça söz ettiriyor.

Merkezi Menlo Park, California’da bulunan risk sermayesi şirketi, özellikle son aylarda pek çok finansman turuna liderlik etti.

zkSync, Matter Labs’tan kullanıcı merkezli bir zk toplama platformudur (yeni pencere açar). Ethereum ana ağında bulunan bir ölçeklendirme çözümüdür. Bunun yanında son derece düşük işlem ücretlerine sahiptir

Şirket bugün yaptığı açıklamada, finansmanın bilimsel ve mühendislik ekiplerinin genişletilmesi de dahil olmak üzere Matter Labs‘ın ticari gelişimini finanse etmek için kullanılacağını ifade etti.

Turdaki diğer yatırımcılar arasında, Şubat ayında sona eren 6 milyon dolarlık A Serisi finansman turuna da katılan Placeholder, Dragonfly ve 1kx yer aldı.

Blockchain.com, Crypto.com, Consensys, ByBit, OKEx, Alchemy, Covalent, AAVE, Paraswap, Lido, Futureswap, Gnosis, Rarible ve diğerleri de finansmana katkıda bulundu.

Matter Labs, Ethereum üzerinde sıfır bilgi (ZK) kanıtı teknolojisi oluşturuyor ve 2019‘da ilk halka açık ZK toplama prototipini piyasaya sürdü. zkSync sürüm bir, ödemeler için bir ZK toplamasıdır ve Temmuz 2020’den beri Ethereum ana ağında yayındadır.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Paylaş
Bağlantıyı kopyala