Kripto Para HaberleriHaberler

Andreessen Horowitz, İki Yeni Kripto Fonu için 4.5 Milyar Dolar Artırmayı Planlıyor

Girişim sermayesi devi Andreessen Horowitz, dijital varlık alanındaki genişlemesini desteklemek için toplam 4,5 milyar dolar değerinde iki yeni kripto fonu başlatmayı planlıyor.

Financial Times tarafından bildirildiği üzere firma, yeni bir kripto girişim fonu için 3,5 milyar dolar ve dijital varlık merkezli girişimlerin tohumlanmasına odaklanan bir fon için 1 milyar dolar artırmayı planladığını söyledi.

Financial Times, konuyla ilgili bilgisi olan birine atıfta bulunarak, risk sermayesi devinin iki yeni fonu Mart ayına kadar tamamlamayı planladığını söylüyor.

Rapor, Bloomberg‘in dünya çapındaki risk sermayesi şirketlerinin geçen yıl kripto varlıklarına şaşırtıcı bir şekilde 30 milyar dolar akıttığını açıklamasından haftalar sonra geldi.

Bu Haber de İlginizi Çekebilir: Kripto Para Borsası BtcTurk’te Erişim Sorunu Meydana Geldi!

Bloomberg ayrıca pazar araştırma şirketi PitchBook‘tan, Andreessen Horowitz’in kendisinin 2016 ile Aralık 2021 arasında 40 kripto ile ilgili anlaşma yaptığını gösteren verilere atıfta bulunuyor. Dijital varlık devi Coinbase‘in yatırım kolu olan Coinbase Ventures, 68 anlaşma ile tüm ABD merkezli kripto girişim sermayesine liderlik ediyor.

Geçen yıl Mayıs ayında Andreessen Horowitz, kripto para birimlerine ve kripto girişimlerine yatırım yapmak için 1 milyar dolara kadar artırmayı planladığını duyurdu.

Andreessen Horowitz’in Geçen Yıl Yaptığı Bazı Girişimler

Andreessen Horowitz’in geçen yıl popüler akıllı sözleşme platformu ve Ethereum rakibi Solana (SOL), önde gelen takas edilemez token (NFT) pazarı OpenSea ve blok zinciri tabanlı oyun girişimi Sky Mavis ile anlaşmalar yapmasıyla kripto projelerine yatırım yaptığını da gördük.

“Sky Mavis, NFT odaklı metaverse oyunu Axie Infinity (AXS) yaratmasıyla tanınan stüdyodur.”

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu