Bitcoin HaberleriHaberler

Analist PlanB, Bitcoin’i Manipüle Etmenin Altından Daha Zor Olduğunu Söylüyor

Popüler kripto para analisti PlanB, Bitcoin’in (BTC) altından daha zor manipüle edileceğini ifade etti. Analist, yeni bir röportajda YouTuber Robert Breedlove’a altının içsel özelliklerinin fiziksel olarak birikimi zorlaştırdığını söylüyor.

PlanB’ye göre, kasa ve sigorta maliyetleri her yıl altın tahsilat değerinin yaklaşık %1’ini karşılayabilir ve pahalı nakliye ücretleri bu maliyetlere eklenebilir.

Analist, Bitcoin’in hiper taşınabilirliği nedeniyle bu dezavantajlara sahip olmadığını belirtiyor:

“Bitcoin, altının sahip olduğu dezavantaja sahip değil. Teslimat kolay ve hızlıdır. Bunun yanında ucuzdur ve onu elde tutmak altın tutmaktan çok daha üstündür.”

Ancak yatırımcıya göre bir kez altın çekmek yasadışı veya imkansız hale geldiğinde, bu manipülasyona kapı açar. PlanB, borsaları Bitcoin satmak ve satın almak için kullandığını, ancak saklama için kullanmadığını belirtiyor.

Bunun yanında yatırımcıların bir noktada hükümetler tarafından Bitcoin’lerini fiziksel olarak kişisel depolamaya çekmelerinin yasaklanması riski olduğunu söylüyor:

“Bitcoin’in bu yönü bir kez kaybolduğunda, benim görüşüme göre Bitcoin de kaybolur…

Plan B, şu anda, bu hiper taşınabilirlik, Bitcoin manipülasyonunu çok kolay olan altın manipülasyonuna karşı çok zor kılıyor.”

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu